Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2017, 10:15

Ekwipunek z Sezonu Burz w Wiedźmine 3

W sieci pojawił się ciekawy mod do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wprowadza on nowe przedmioty bazujące na ekwipunku, z którego Geralt korzystał w powieści Sezon Burz.

Mod bazuje na opisach z powieści Sezon Burz. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - mod wprowadził do gry ekwipunek z Sezonu Burz - wiadomość - 2017-12-19
Mod bazuje na opisach z powieści Sezon Burz.
WIEDŹMIN 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CD Projekt RED
  2. Gatunek: RPG
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: 19 maja 2015 r.

Pomimo swojej popularności, gra Wiedźmin 3: Dziki Gon nie doczekała się szczególnie dużej społeczności moderskiej, co jest w dużym stopniu winą mocno ograniczonych narzędzi udostępnionych przez studio CD Projekt RED. Mimo tego co pewien czas i tak pojawiają się ciekawe modyfikacje. Najnowszym godnym uwagi projektem tego typu jest Sezon Burz Witcher's Gear, autorstwa fana o ksywce Sumajin.

Pod tym niezbyt zręcznym tytułem kryje się mod dodający do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ekwipunek z Sezonu Burz, czyli powieści Andrzeja Sapkowskiego wydanej w 2013 roku. Wśród nowych przedmiotów znajdziecie m.in. bazujące na opisach z książki specjalne wersje spodni, butów, kurtki, rękawic, dwóch mieczy (srebrnego i stalowego), kuszy, siodła oraz pary toreb podróżnych.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - mod wprowadził do gry ekwipunek z Sezonu Burz - ilustracja #2

Wszystkie nowe przedmioty zostały opracowane tak, aby nie gryzły się stylistycznie z resztą gry. Zapewniają one lekkie bonusy do statystyk, ale nie są one na tyle poważne, aby uczynić rozgrywkę zbyt łatwą. Ponadto mod jest kompatybilny z trybem Nowa Gra Plus.

Instalacja Sezon Burz Witcher's Gear nie należy do trudnych. Modyfikacja składa się z dwóch folderów nazwanych „sezonburz” oraz „modsezonburz”. Pierwszy z nich należy skopiować do folderu „DLC” w miejscu zainstalowania gry, a „modsezonburz” trzeba wrzucić do folderu „Mods”.

Warto na koniec dodać, że Sumajin wybrał jako nazwę dla swojej modyfikacji zlepek polskich i angielskich słów dlatego, że powieść Sezon Burz nie doczekała się jeszcze anglojęzycznego wydania. Jest ono planowane dopiero na maj przyszłego roku i będzie nosiło tytuł Season of Storms.

  1. Pobierz modyfikację
  2. Profil projektu w serwisie Nexus