Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2022, 18:50

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

EA tworzy grę Iron Man, reżyseruje ją współautor Strażników Galaktyki

Electronic Arts oficjalnie potwierdziło, że tworzy grę o Iron Manie. Nad całością ma czuwać Olivier Proulx, starszy producent wydanego w zeszłym roku Marvel's Guardians of the Galaxy.

Źródło grafiki: EA.

Potwierdziły się plotki z sierpnia, jakoby Electronic Arts miało pracować nad grą o Iron Manie. Wydawca poinformował, że zlokalizowane w Montrealu Motive Studio – twórcy Star Wars: Squadrons i nadchodzącego remake’u Dead Space – będzie odpowiadać za ów tytuł o przygodach Tony’ego Starka (we współpracy z Marvel Games).

Produkcja ma być trzecioosobową przygodową grą akcji, nastawioną na zabawę dla pojedynczego gracza. Tytuł znajduje się obecnie w fazie preprodukcji. Nie zdradzono, kiedy i na jakich platformach sprzętowych się ukaże.

Nad całością czuwa Olivier Proulx, starszy producent wydanego w zeszłym roku Marvel's Guardians of the Galaxy (pracował także przy Marvel's Avengers i Deus Ex: Rozłamie ludzkości). Oto jego komentarz o współpracy Marvel Games z Motive Studio:

Dostaliśmy szansę stworzyć nową i unikalną historię, którą będziemy mogli nazwać naszą własną. Marvel zachęca nas do zrobienia czegoś świeżego. Mamy ogromną swobodę artystyczną (…).

Przy okazji Electronic Arts poinformowało, że ma w planach także kilka innych gier na licencji Marvela.

E3 2021