Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2020, 19:27

autor: Karol Laska

EA o ulepszeniach w The Sims 4, FIFA 21 i innych grach w wersji na PS5 i XSX/S

Jesteście ciekawi, jak gry pokroju Star Wars: Squadrons czy The Sims 4 zadziałają na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S? Electronic Arts właśnie rozwiało wszelkie wątpliwości i opowiedziało o ulepszonych wersjach danych tytułów.

Konsole nowej generacji to nie tylko szereg nowych, znakomicie wyglądających i działających produkcji, ale i okazja do tego, aby pograć w gry nieco starsze w trochę lepszej jakości. Wiemy już na przykład, że takie tytuły jak Days Gone czy Ghost of Tsushima zadziałają na PS5 w 60 klatkach na sekundę. Teraz parę cegiełek od siebie dołożyło EA, oficjalnie informując, jak na next-genach poradzą sobie jego tytuły.

Star Wars: Squadrons

Najnowsza gra z uniwersum Gwiezdnych wojen doczeka się przede wszystkim ciekawych usprawnień na nowych konsolach Xbox. Będziemy mogli wybrać, czy stawiamy na wyższą jakość, czy też lepszą wydajność. Ta pierwsza opcja zaoferuje nam 4K oraz 60 FPS na Series X oraz 1440p z 60 FPS na Series S. Wybierając drugi tryb, gra może osiągnąć nawet 120 FPS, ale dzieje się to kosztem rozdzielczości. Do powyższych funkcji należy dodać lepsze oświetlenie, podobnie zresztą na PS5. Oprócz tego konsola od Sony nie oferuje nic więcej ponad to, co widzieliśmy na PS4 Pro.

The Sims 4

EA potwierdza, że gra wraz ze wszystkimi 10 dużymi dodatkami będzie dostępna również na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S. Mamy spodziewać się stabilniejszej płynności, a także krótszych czasów ładowania.

FIFA 21, NHL 21, Madden NFL 21, UFC 4

Należy pamiętać, że next-genowa wersja FIF-y 21 jest od jakiegoś czasu w przygotowaniu i EA Sports zamierza dokładnie opisać zmiany względem oryginału jeszcze przed grudniową premierą tejże gry. Co do edycji produkcji na konsole ósmej generacji, to również zadziałają one na PS5 oraz Xboksie Series X/S, zapewniając krótsze czasy ładowania oraz więcej klatek na sekundę. Sprawa ma się podobnie z pozostałymi grami sportowymi firmy, czyli NHL 21, UFC 4 oraz Madden NFL 21.

Need for Speed Hot Pursuit Remastered

Nie należy spodziewać się żadnych widocznych ulepszeń jakościowo-wydajnościowych, jeżeli chodzi o odświeżonego Need for Speeda. Wersje na PlayStation 5, Xboksa Series X oraz Xboksa Series S zadziałają tak, jakby zostały uruchomione na PlayStation 4 Pro, Xboksie One X oraz Xboksie One S.

Apex Legends

Apex Legends będzie mogło pochwalić się na konsolach nowej generacji wyższą rozdzielczością (do 1440p). Ponadto twórcy zamierzają jeszcze bardziej rozwinąć grę od strony technologicznej, ale na listę wszelkich zmian musimy poczekać do 2021 roku.