Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2010, 09:30

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Pracowity listopad Frag eXecutors

W esportowym świecie cisza przed burzą, czyli najważniejszymi imprezami kończącymi ten rok – Wielką Galą Cybersport, zimową edycją DreamHack oraz World e-Stars Masters. Mimo to w ostatni weekend na warszawskich targach On/Off esportowe zespoły dość mocno zaakcentowały swoją obecność.

W esportowym świecie cisza przed burzą, czyli najważniejszymi imprezami kończącymi ten rok – Wielką Galą Cybersport, zimową edycją DreamHack oraz World e-Stars Masters. Mimo to w ostatni weekend na warszawskich targach On/Off esportowe zespoły dość mocno zaakcentowały swoją obecność.

Wszystko za sprawą dwóch obecnie najlepszych polskich drużyn, Frag eXecutors oraz Universal Soldiers, które zaangażowały się w działania promocyjne dla swoich sponsorów wstawiających się na targach. Na krótko przed tym wydarzeniem drużyna Frag eXecutors związała się z firmą QPAD, jednym z najbardziej znanych producentów urządzeń peryferyjnych i podkładek dla graczy. W takiej sytuacji na stoisku szwedzkiej firmy w Warszawie nie mogło zabraknąć graczy Fx, którzy przez dwa dni byli do dyspozycji fanów, promując przy tym między innymi nowy model podkładek, specjalne przygotowany dla drużyny wielokrotnych mistrzów świata.

Co ciekawe jest to dopiero druga taka sytuacja w kilkuletniej historii profesjonalnego grania w Polsce. Kilka lat temu firma SteelSeries przygotowała specjalną linię podkładek dla drużyny PGSPokerStrategy, jednak edycja opracowana przez QPAD dla Fx znacznie mocniej akcentuje związek obu firm. Zresztą zobaczcie sami:

E-Sport: Pracowity listopad Frag eXecutors - ilustracja #1

Drugim polskim zespołem, który uczestnikom targów zapewnił rozrywkę było Universal Soldiers. Drużyna przygotowała masę atrakcji na stoisku swojego sponsora, firmy Media-Tech. Przez dwa dni odwiedzający targi mogli wziąć udział w turniejach Counter Strike 1.6, FIFA 11 oraz TrackMania z atrakcyjnymi nagrodami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska, na których kobieca dywizja US grała z fanami w Counter Strike i TrackManię.

Wspomnianym wcześniej graczom Frag eXecutors szykuje się bardzo pracowity okres w ostatnich miesiącach tego roku. W tej chwili wiadomo, że Fx wezmą udział w trzech turniejach: World e-Stars Masters rozgrywanym w Koreii, warszawskiej Wielkiej Gali Cybersport oraz zimowej edycji DreamHack w szwedzkim Jonkoping. Wyjazd do Azji czeka Polaków już 5 listopada. W turnieju zagra absolutna światowa czołówka, między innymi SK Gaming z którym Fx stoczyło niesamowity bój w ćwierćfinale zakończonego niedawno WCG 2010. Następny przystanek w kalendarzu 13 listopada i Warszawa. W Multikinie w Złotych Tarasach Fx będzie bronić tytułu najlepszej polskiej drużyny Counter Strike 1.6, co raczej nie powinno być trudne. Ważniejszy dla kibiców tego zespołu jest z pewnością fakt, że będą mogli zobaczyć gwiazdy na polskim turnieju. Na zakończenie listopadowego maratonu drużyna Frag eXecutors uda się do Szwecji. Lista zespołów, które wezmą udział w zawodach podczas DreamHacka nie jest jeszcze do końca znana, ale możemy być pewni, że w Szwecji nie zabraknie kilku świetnych zespołów.

E-Sport: Pracowity listopad Frag eXecutors - ilustracja #2

Warto również odnotować, że kilka dni temu ruszyła otwarta beta Guns Are Drawn, serwisu społecznościowego dla graczy opartego na wykonywaniu kolejnych zadań w zamian za ciekawe nagrody. W tej chwili do zdobycia są między innymi prywatne i publiczne serwery Counter Strike 1.6 czy poradniki do tej gry opracowane przez zawodników Frag eXecutors. Aby wziąć udział w testach wystarczy zarejestrować się na stronie projektu.

gry