Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2016, 11:41

autor: luckie

Dziś premiera The Dwarves, taktycznego RPG od twórców The Book of Unwritten Tales i Iron Harvest

Jeśli Twoją ulubioną rasą fantasy są krasnoludy i uwielbiasz widowiskowe starcia z setkami wrogów, to pewnie ucieszysz się z dzisiejszej premiery gry The Dwarves, najnowszej produkcji twórców serii The Book of Unwritten Tales.

Dziś swój debiut ma The Dwarves, taktyczne RPG fantasy poświęcone walecznym krasnoludom, które swego czasu zostało ufundowane przez graczy na Kickstarterze. Za tą produkcją stoi niemieckie studio KING Art Games, znane lepiej z serii gier przygodowych The Book of Unwritten Tales. Ten sam deweloper pracuje obecnie nad Iron Harvest, niedawno zapowiedzianą strategią czasu rzeczywistego, osadzoną w polskim uniwersum 1920+, wykreowanym przez Jakuba Różalskiego. The Dwarves jest już dostępne na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a wieczorem gra zostanie odblokowana również na Steamie. W naszym kraju dystrybucją tytułu zajmuje się firma CDP.pl, która oferuje pudełkowe wydanie z polską wersją językową.

Krasnoludy są gotowe do boju. - Dziś premiera The Dwarves, taktycznego RPG od twórców The Book of Unwritten Tales i Iron Harvest - wiadomość - 2016-12-02
Krasnoludy są gotowe do boju.

Gra The Dwarves została oparta na motywach powieści cenionego niemieckiego pisarza fantasy Markusa Heitza, znanej u nas pod tytułem Krasnoludy (pierwszej części trylogii). Opowiada ona historię brodatego Tungdilla, który w obronie swoich pobratymców staje do walki przeciwko zastępom orków, ogrów i mrocznych elfów.

Produkcja KING Art Games pozwala graczom poprowadzić kilkuosobową drużynę krasnoludów do boju z przeważającymi siłami wroga. Co ciekawe, system walki łączy elementy taktyczne, np. aktywną pauzę, z mechaniką gier akcji. Zastosowany w grze silnik fizyczny sprawia, że wrogów możemy popychać jeden na drugiego, strącać z przepaści czy obalać na ziemię silnym wymachem młota. Dzięki takiemu podejściu starcia są dynamiczne i efektowne, a jednocześnie oferują wymiar taktyczny. Dodatkowym urozmaiceniem są różnorodni bohaterowie, dysponujący unikalnym wyposażeniem i umiejętnościami. Twórcy obiecują przy tym ciekawą fabułę, prezentowaną w formie przerywników filmowych.

  1. Oficjalna strona studia King Art Games
  2. The Dwarves na oficjalnej stronie wydawcy – firmy THQ Nordic