Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2020, 10:00

autor: Serek

Powraca Steam Game Festival - ponad 40 nowych gier [aktualizacja]

Na platformie Steam właśnie rozpoczęła się kolejna edycja Steam Game Festival. Impreza potrwa 5 dni i zagramy podczas niej w ponad 40 wersji demonstracyjnych gier.

Powraca Steam Game Festival - ponad 40 nowych gier [aktualizacja] - ilustracja #1
Steam na ratunek graczom?

Aktualizacja

Festiwal Gier Steam właśnie się rozpoczął. Już teraz możecie zagrać w zatrzęsienie produkcji w wersjach demonstracyjnych. Wystarczy wejść na podany niżej adres. Pamiętajcie - czas na testowanie produkcji macie do 23 marca do godziny 18:00 czasu polskiego.

  1. Festiwal Gier Steam - edycja wiosenna

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE:
  1. Dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się Steam Game Festival.
  2. Podczas pięciodniowej imprezy zostanie pokazanych ponad 40 nowych gier, a w we większość z nich będzie można zagrać.
  3. Organizatorzy obiecują, że pojawi się więcej edycji tej imprezy.

Valve oraz Geoff Keighley przybywają z odsieczą dla graczy. Twórca gali The Game Awards pochwalił się na Twitterze, że już dziś powróci Steam Game Festival - tym razem w wiosennej edycji. Wirtualna impreza rozpocznie się około godziny 18:00 polskiego czasu i potrwa do 23 marca. Stream znajdziecie pod tym adresem; będzie on jednak aktywny dopiero w momencie rozpoczęcia wydarzenia. Tym samym oficjalna wiadomość kończy spekulacje na temat ewentualnej daty imprezy, o których mogliście przeczytać dwa dni temu.

Wiosenna edycja ma obfitować w zapowiedzi i prezentacje - pokazanych zostanie ponad 40 nowych tytułów, które pierwotnie miały zawitać na imprezy pokroju Indie Megabooth, Day of the Devs czy Game Developers Conference (GDC), przełożone ze względu na epidemię koronawirusa. Oczywiście nie zabraknie również możliwości darmowego przetestowania wybranych produkcji. Pierwsza edycja Steam Game Festival odbyła się w grudniu, jako impreza towarzysząca gali The Game Awards 2019. Wtedy gracze zobaczyli 14 nowych gier. Jak widać, twórcy nie zamierzają się zatrzymywać i rozpoczynające się dziś wydarzenie zapewni jeszcze więcej nowości.

Steam Game Festival: Spring Edition ma szansę stać się prawdziwym zbawieniem dla graczy, którzy co roku z wypiekami na twarzy oczekiwali kolejnych edycji znanych branżowych imprez. Oczywiście trudno porównywać wydarzenie z takim E3 czy gamescomem, ale w czasach „posuchy” możliwość obejrzenia growego eventu i tak nastraja pozytywnie. Tym bardziej cieszy informacja, że Steam Game Festival powróci z kolejnymi edycjami jeszcze w tym roku. Taką wiadomość umieścił Geoff Keighley na Twitterze.

  1. Oficjalna strona internetowa Steama
  2. Transmisja Steam Game Festival: Spring Edition na żywo