Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2020, 11:34

autor: Damian "Czaruś" Gacek

Steam Game Festival - dema gier mogą zostać udostępnione w marcu [Aktualizacja]

Możliwe, że poznaliśmy datę rozpoczęcia Steam Game Festival - jest nią środa 18 marca. Taki termin ujawniło studio Nodding Heads Games, twórcy Raji: An Ancient Epic. Wcześniej sugerowano, że event ma wystartować 25 marca (tydzień później).

AKTUALIZACJA

Portal Spieltimes zaktualizował termin rozpoczęcia Steam Game Festival na środę 18 marca, co może świadczyć o tym, że są w kontakcie z deweloperami ze studia Nodding Heads Games, którzy doprecyzowali datę. Wciąż brak jest oficjalnego stanowiska ze strony firmy Valve.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE

  • Twórcy nadchodzącej gry Raji: An Ancient Epic być może ogłosili nadchodzący Festiwal gier Steam.
  • Wydarzenie ma rozpocząć się w środę 25 marca.
  • Póki co żadne inne źródło nie potwierdziło doniesień dewelopera, a oficjalna strona Steam wydarzenia nie została zaktualizowana.
  • Festiwal Gier Steam jest eventem, podczas którego przez ograniczony czas można zagrać w wersje demonstracyjne niektórych nadchodzących gier.

Niewykluczone, że poznaliśmy datę rozpoczęcia Festiwalu Gier Steam (Steam Game Festival) – wydarzenie może wystartować 25 marca. Taki termin podaje Nodding Heads Games, firma odpowiadająca za przygodową grę akcji Raji: An Ancient Epic.

W pierwszym poście na platformie Steam twórcy oświadczyli, że demo ich najnowszej produkcji będzie dostępne podczas Festiwalu Gier Steam (i tylko wtedy), mającego trwać od najbliższego poniedziałku do piątku (23-27 marca). Na tę informację zwrócił uwagę serwis Spieltimes. Zdążyła się ona jednak zdezaktualizować.

W trakcie pisania niniejszego newsa deweloper zdążył już doprecyzować moment startu wydarzenia na środę, a biorąc pod uwagę wcześniejszą wypowiedź możemy zawęzić termin do 25 marca.

Póki co nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień, a sama strona wydarzenia na platformie Steam nie zdradza żadnych nowych szczegółów. Biorąc pod uwagę fakt, że firma Valve nie usunęła jeszcze niefortunnego posta, coś może być na rzeczy.

Ubiegłoroczne logo wydarzenia – ciekawe czy w tym się zmieni? - Steam Game Festival - dema gier mogą zostać udostępnione w marcu - wiadomość - 2020-03-16
Ubiegłoroczne logo wydarzenia – ciekawe czy w tym się zmieni?

Festiwal Gier Steam to event mający na celu udostępnienie szerszej publice wersji demonstracyjnych nadchodzących gier. Pierwszy raz odbył się w zeszłym roku przy okazji wydarzenia The Game Awards. Tym dziwniejsza jest jego tegoroczna, wcześniejsza data. Nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać na dalsze informacje.