Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2015, 16:20

autor: Luc

Dying Light – ponad 80 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce

Od momentu premiery Dying Light minęło już kilka miesięcy, jednak gra nieustannie bardzo dobrze się sprzedaje. Produkcja Techlandu znalazła spore grono fanów także i w Polsce, gdzie na wszystkich dostępnych platformach tytuł rozszedł się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

Dying Light jak na nową markę sprzedaj się rewelacyjnie. - Dying Light – ponad 80 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce - wiadomość - 2015-04-30
Dying Light jak na nową markę sprzedaj się rewelacyjnie.

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy Was o świetnych, globalnych wynikach jakie osiągnęło Dying Light zarówno w wersji na PC, jak i na Playstation 4 oraz Xboksa One. Gra znalazła już ponad trzy miliony nabywców na wszystkich kontynentach, co na całkowicie nową markę jest wynikiem naprawdę imponującym. Po rankingach bestsellerów poszczególnych sieci handlowych mogliśmy wnioskować, że produkcja równie dobrze sprzedaje się i w Polsce, a teraz otrzymaliśmy od Techlandu także oficjalne potwierdzenie w tej sprawie. Z ujawnionych informacji wynika, że w ciągu 90 dni Dying Light nabyło nad Wisłą już ponad 80 000 graczy. Dla porównania, w nieco dłuższym przedziale czasowym (105 dni od premiery), trzecia odsłona kultowej serii Diablo, sprzedała się w 145 000 kopii. Porównując dane, trzeba mieć jednak na uwadze, jak mocno rozpoznawalny jest tytuł Blizzarda, a z jakiej pozycji startował Techland. Sukces polskiego studia jest więc w tym przypadku niepodważalny. Przedstawiciele dewelopera komentują osiągnięty rezultat następująco:

To bardzo dobry wynik na naszym, polskim rynku. Szczególnie biorąc pod uwagę, że przez ostatnie 3 miesiące gra sprzedawała się w pełnej premierowej cenie, a sama marka jest dla naszych klientów w Polsce czymś nowym. Mamy nadzieję zaskoczyć naszych fanów jeszcze niejeden raz.

Okazuje się, że w Polsce wciąż jest mnóstwo fanów siekania zombie. - Dying Light – ponad 80 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce - wiadomość - 2015-04-30
Okazuje się, że w Polsce wciąż jest mnóstwo fanów siekania zombie.

Jednocześnie poinformowano o znacznej obniżce oficjalnych cen. W przypadku wersji pudełkowej na PC, gra kosztować ma teraz 109,90 złotych, cyfrowe wydanie Deluxe (dostępne na platformie www.boxoffstore.pl) to wydatek rzędu 99,90 złotych, zaś edycja konsolowa – 189,90 złotych. Ceny w zależności od dystrybutora mogą się oczywiście różnić, nie zmienia to jednak faktu, że trwająca do 18 maja 2015 roku promocja zdaje się być atrakcyjną propozycją dla graczy, którzy nie mają jeszcze Dying Light w swojej kolekcji. Gra została ciepło przyjęta przez krytyków i graczy na całym świecie, notując średnią ocen na poziomie 75/100. W naszej recenzji produkcja otrzymała identyczną notę.