Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2021, 21:20

autor: Adam Królak

Wysyp filmów z rozgrywką z Dying Light 2

W sieci pojawiło się sporo nowych materiałów z Dying Light 2. Tym razem możemy nieco lepiej przyjrzeć się rozgrywce nadchodzącej gry Techlandu.

W sieci zaroiło się od materiałów wideo prezentujących rozgrywkę z nadchodzącego Dying Light 2 od polskiego studia Techland. W końcu możemy dokładniej przyjrzeć się grafice, nowym mechanikom i poprawionemu systemowi parkouru. Z opublikowanych filmów wynika, że dostaniemy więcej tego samego co w „jedynce”.

  1. Dying Light 2 to po prostu więcej tego samego. Wiemy, bo graliśmy 4 godziny

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że rozgrywka została ulepszona, a skakanie po budynkach jest jeszcze przyjemniejsze niż w pierwszej odsłonie. Szczęśliwcy, którzy mieli okazję zagrać w Dying Light 2, podkreślają także, że lokacje – oprócz tego, iż wyglądają naprawdę dobrze – stwarzają więcej okazji do korzystania z parkouru oraz efektownej eksploracji.

„Pierwszą rzeczą, która uderzyła mnie w Dying Light 2, jest świat. W „jedynce” był on zaprojektowany tak, abyśmy mogli dać upust swoim parkourowym fantazjom, ale miałem wrażenie, że nie miał swojego wyraźnego stylu wizualnego. Wygląda na to, iż zmieniło się to w kontynuacji, która rozgrywa się 20 lat po upadku społeczeństwa. (…) Świat gry jeszcze bardziej prowokuje nas do parkourowych akrobacji, a jednocześnie emanuje własną osobowością i charakterem” – skomentował Mark Delaney z serwisu GameSpot.

Akcja Dying Light 2 toczy się w 2034 roku, czyli dwadzieścia lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części. Głównym bohaterem jest Aiden Caldwell, który przemierzając postapokaliptyczne tereny, trafia do miasta Villedor. Wplątuje się tam w wojnę o wpływy pomiędzy rywalizującymi ze sobą frakcjami. Nowością ma być mniejsza liniowość fabuły – w sequelu będziemy mogli podejmować decyzje, które wpłyną na dalszy przebieg historii.

Premierę Dying Light 2: Stay Human zaplanowano na 4 lutego 2022 roku. Gra pojawi się na konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S oraz na PC. Będzie można w nią zagrać także na Nintendo Switchu w ramach streamingu.