Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2013, 20:03

autor: Góral

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara i DuckTales Remastered - powrót kultowych gier

Firma Capcom zapowiedziała odświeżone wersje dwóch, a w zasadzie trzech kultowych produkcji. Latem bieżącego roku ukażą się gry DuckTales Remastered i Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara.

Firma Capcom zapowiedziała właśnie dwie produkcje przeznaczone do cyfrowej dystrybucji – remake DuckTales Remastered i Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara. Obie gry ukażą się na większości wiodących platform latem bieżącego roku i będą znakomitą okazją, by nadrobić zaległości.

Remake Disney's Duck Tales: The Quest for Gold z 1990 roku.
Remake Disney's Duck Tales: The Quest for Gold z 1990 roku.

DuckTales Remastered to, jak sama nazwa sugeruje, remake Disney's Duck Tales: The Quest for Gold z 1990 roku. Tytuł powstaje w studiu WayForward, a nad całością czuwają firmy Capcom i Disney. Będzie to oczywiście platformówka 2D z odświeżoną oprawą graficzną, dodanymi osiągnięciami, itd. Krótko pisząc, najzwyklejsza w świecie edycja HD, ale za to jakiej gry! Produkcja ukaże się latem bieżącego roku na Xbox Live, PlayStation Network i Wii U eShop.

DuckTales Remastered niestety nie ukaże się na komputerach PC. - Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara i DuckTales Remastered - powrót kultowych gier - wiadomość - 2013-03-22
DuckTales Remastered niestety nie ukaże się na komputerach PC.

O Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara można w zasadzie napisać dokładnie to samo, co przeczytaliście przed chwilą, z tym wyjątkiem, że będzie to odświeżona wersja dwóch gier - Dungeons & Dragons: Tower of Doom i Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara. Względem oryginałów zmieni się nie tylko oprawa graficzna, której rozdzielczość zostanie podbita do standardów HD. Dodana zostanie opcja ustalania własnych reguł (np. utrata pieniędzy zamiast zdrowia) i kooperacja online. Produkcja ukaże się w czerwcu na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, a także komputerach PC. Cenę ustalono na 1200 MSP (Xbox Live) i 14,99 euro (pozostałe platformy).

Będzie to druga okazja dla konsolowców, by pograć sobie w Dungeons & Dragons. Obie gry z tej serii przeznaczone były wyłącznie na automaty, chociaż w 1999 roku trafiły także na Segę Saturn. Produkcje nigdy nie trafiły na komputery, więc już za trzy miesiące będziemy mieć świetną okazję, by nadrobić zaległości.

Disney's Duck Tales: The Quest for Gold oryginalnie ukazało się w 1990 roku na ówczesnych maszynach (Amiga, Commodore 64, itd.). Tytuł oparty był na popularnym serialu animowanym firmy Disney. Dungeons & Dragons: Tower of Doom trafiło na automaty w 1993 roku. W roku 1996, również na automatach, ukazała się kontynuacja gry - Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara. W 1999 roku obie części dotarły na konsolę Sega Saturn w postaci składanki zatytułowanej Dungeons & Dragons Collection.