Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2014, 12:00

autor: Sarge

DriveClub - przeprosiny, poprawki kodu sieciowego i PlayStation Plus Edition

Przedstawiciel brytyjskiego oddziału PlayStation po raz kolejny przeprosił za problemy z kodem sieciowym w grze wyścigowej DriveClub. Na szczęście powoli odchodzą one w niepamięć, bo od kilku dni serwery i wszelkie funkcjonalności online działają znacznie lepiej. Obecnie twórcy przygotowują się do udostępnienia specjalnej wersji gry abonentom usługi PlayStation Plus.

Fergal Gara z brytyjskiego oddziału PlayStation przyznał serwisowi IGN, że firma Sony oraz zespół Evolution Studios są „zawstydzone” problemami, jakie gra wyścigowa DriveClub przeżywała tuż po swojej premierze. Tytuł zadebiutował w naszym kraju 8 października bieżącego roku z bardzo słabo działającym kodem sieciowym oraz bez obiecanej wersji DriveClub: PlayStation Plus Edition dla abonentów usługi PlayStation Plus. Rozmówca po raz kolejny przeprosił graczy za te problemy i zapewnił, że nie były one w żaden sposób zamierzone. Liczy przy okazji na to, że będzie to dobra lekcja na przyszłość dla dewelopera i wydawcy. Twórcy cały czas pracują nad wyeliminowaniem wszystkich błędów i w tym momencie są bliscy doprowadzenia do stanu, jakiego gracze oczekiwali przed premierą gry.

Kod sieciowy gry DriveClub od początku grudnia działa już praktycznie bez zarzutu - DriveClub - przeprosiny, poprawki kodu sieciowego i PlayStation Plus Edition - wiadomość - 2014-12-11
Kod sieciowy gry DriveClub od początku grudnia działa już praktycznie bez zarzutu

Od początku grudnia jest widoczna znaczna poprawa w działaniu DriveClub. Serwery wydają się funkcjonować bardzo dobrze i wszystkie komponenty sieciowe od kilku dni powinny działać jak należy. Najbardziej problematyczne było przywrócenie opcji tworzenia i wysyłania wyzwań innym graczom, które miały być przecież integralną częścią pełnej wersji gry. Od kilku dni użytkownicy donoszą jednak, że wszystko funkcjonuje należycie, a więc twórcom pozostaje dbać o to, by stabilność serwerów była utrzymana na dobrym poziomie.

Następnym krokiem do spełnienia przedpremierowych obietnic jest udostępnienie wersji DriveClub: PlayStation Plus Edition abonentom usługi PlayStation Plus. Zanim to się stanie, deweloper musi się upewnić, że kod sieciowy znowu nie zacznie szwankować po dopuszczeniu do zabawy milionów subskrybentów. Data pojawienia się gry w ofercie PlayStation Plus nie jest więc znana, ale niedługo powinniśmy doczekać się jakichś konkretów.

Od kilku dni w DriveClub znajdziemy również zmienne warunki pogodowe - DriveClub - przeprosiny, poprawki kodu sieciowego i PlayStation Plus Edition - wiadomość - 2014-12-11
Od kilku dni w DriveClub znajdziemy również zmienne warunki pogodowe

Warto również wspomnieć o tym, że tuż po naprawieniu opcji tworzenia i wysyłania wyzwań twórcy wypuścili łatkę 1.08, która wprowadziła długo oczekiwane zmienne warunki pogodowe. Wrażenia graczy są bardzo dobre – tak pod kątem doznań wizualnych, jak i modelu jazdy. Wiele osób jest zdania, że DriveClub dwa miesiące po premierze wreszcie zaczyna wyglądać i działać tak, jak to powinno być od dnia debiutu.

DriveClub to gra wyścigowa autorstwa zespołu Evolution Studios odpowiedzialnego dotychczas m.in. za serię Motorstorm. Najnowsza produkcja jest dostępna wyłącznie na PlayStation 4. Tytuł działa w rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę. Twórcy położyli duży nacisk na rozbudowane opcje społecznościowe, a sam model jazdy ma zręcznościowy charakter.