Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 13:30

Polskie studio Draw Distance stworzy grę RPG we współpracy z Paradox Interactive

Krakowskie studio Draw Distance opracuje we współpracy z firmą Paradox Interactive kolejną grę. Nosi ona kryptonim Project Cardinal i według zapewnień ma być dużo bardziej rozbudowana niż poprzednie dwie produkcje polskiej ekipy, czyli Coteries of New York i Shadows of New York.

W SKRÓCIE
  1. Polskie studio Draw Distance przygotowuje we współpracy z firmą Paradox Interactive kolejną grę.
  2. Nosi ona kryptonim Project Cardinal i jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na jej temat.
  3. Według obietnic będzie to RPG wykorzystujące markę Paradox Interactive, dużo bardziej rozbudowane niż poprzednie produkcje Draw Distance, czyli visual nowele Coteries of New York i Shadows of New York.

W 2019 roku świat obiegła wiadomość, że polskie studio Draw Distance (wcześniej znane jako iFun4all), znane między innymi z Serial Cleanera, nawiązało współpracę z Paradox Interactive. W jej wyniku powstały dwie produkcje osadzone w uniwersum kultowego papierowego RPG-a z tzw. Świata Mroku od firmy White Wolf. Mowa tu o visual nowelach Vampire: The Masquerade – Coteries of New York oraz Vampire: The Masquerade - Shadows of New York. Choć obie te produkcje nie zostały jakoś wyjątkowo rewelacyjnie przyjęte przez media branżowe oraz graczy, zarówno Draw Distance, jak i Paradox Interactive są zadowolone z dotychczasowej kooperacji. Tak przynajmniej wynika ze słów Michała Mielcarka, prezesa krakowskiej ekipy. Dlatego też w ramach współpracy tych dwóch drużyn powstanie kolejna produkcja. Posiada ona kryptonim Project Cardinal.

Jak czytamy na stronie StockWatch.pl, Project Cardinal będzie produkcją z gatunku RPG opartą na licencji jednej z marek należących do Paradox Interactive. Nie sprecyzowano konkretnie, której, lecz niewykluczone, że ponownie będzie to Wampir: Maskarada. Podkreślono za to, że nadchodzący tytuł będzie dużo większy i bardziej rozbudowany niż Vampire: The Masquerade – Coteries of New York oraz Vampire: The Masquerade - Shadows of New York, które były skupione przede wszystkim na opowiadaniu historii, a rozgrywka w nich stała na dalszym planie.

Project Cardinal, który znajduje się obecnie w bardzo wczesnej fazie rozwoju, ma powstawać równolegle z Serial Cleaners, czyli zapowiedzianą w czerwcu 2020 roku kontynuacją Serial Cleanera. Nie będzie on jednak w tym roku priorytetem studia Draw Distance. Dlatego też na kolejne szczegóły na jego temat zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Polskie studio Draw Distance stworzy grę RPG we współpracy z Paradox Interactive - ilustracja #1
Paradox Interactive wierzy w zdolności ekipy z Draw Distance.

Według Mielcarka, kontynuacja współpracy z firmą Paradox jest szansą dla Draw Distance na dalsze rozwijanie skrzydeł. Cytując jego słowa:

Tworząc i wydając gry z serii Vampire: The Masquerade przekonaliśmy do siebie Paradox i dzisiaj zbieramy tego plony. Zacieśniamy współpracę, a przy tym dostaliśmy zielone światło, żeby kontynuować rozwój spółki na polu self-publishingu. To wszystko jest dowodem dużego zaufania ze strony naszego partnera i zadowolenia z naszej dotychczasowej pracy.

Na koniec możemy zadać sobie pytanie, czy Draw Distance wykorzysta swoją szansę i czy Project Cardinal na dobre pozwoli wypłynąć Krakowianom na szerokie wody? Trzymajmy kciuki, by tak się stało.

  1. Oficjalna strona studia Draw Distance
  2. Oficjalna strona firmy Paradox Interactive