Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2018, 20:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dragon Quest XI ukaże się w Europie na PlayStation 4 i PC-tach

Za jakiś czas w Europie ukaże się anglojęzyczna wersja gry jRPG Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, która zadebiutowała w Japonii w 2017 roku. Użytkownicy PC i PS4 poczekają do września, posiadacze Switcha muszą uzbroić się w większą cierpliwość.

Dragon Quest XI ukaże się w Europie na PlayStation 4 i PC-tach - ilustracja #1
Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age w skrócie:
  • jRPG od Square-Enix na konsole PS4, 3DS i PC-ty;
  • ukaże się w Europie 4 września na PS4 i Steamie;
  • w przyszłości doczekamy się też anglojęzycznej wersji na Switcha.

Firma Square Enix poinformowała, że dostępna w Japonii od lipca 2017 roku gra Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age ukaże się 4 września w Europie w wersji na konsolę PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Produkcja dostępna będzie w angielskiej wersji językowej. Przy okazji doczekaliśmy się dwóch nowych materiałów wideo. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z intrem. Natomiast w drugim przypadku możecie obejrzeć ponad osiem minut rozgrywki z anglojęzycznej wersji.

Nowe wydanie Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age wprowadzić ma kilka usprawnień względem japońskiej wersji. Oprócz angielskich głosów postaci, doczekamy się trybu Draconian Quest przeznaczonego dla bardziej doświadczonych graczy. Ponadto deweloper zatroszczy się o przerobione i bardziej intuicyjne menu oraz interfejs użytkownika, a także poprawioną pracę kamery wraz z Camera Mode, pozwalającym na podziwianie widoków.

Sama gra zapowiada się bardzo dobrze. W Japonii produkcja zebrała świetne opinie, w tym 40 na 40 możliwych punktów w magazynie Famitsu. Tytuł jest samodzielną odsłoną z nowymi postaciami, więc znajomość poprzednich części cyklu nie jest wymagana, by czerpać radość z rozgrywki.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w przesłanym serwisowi IGN oświadczeniu firma Square Enix poinformowała, że nie wyda w Europie i USA wersji na 3DS-a. W przyszłości pojawi się za to edycja na Switcha, aczkolwiek na jej produkcję potrzeba dużo czasu.