Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2018, 20:04

autor: Góral

Dragon Quest XI ukaże się w Europie na PlayStation 4 i PC-tach

Za jakiś czas w Europie ukaże się anglojęzyczna wersja gry jRPG Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, która zadebiutowała w Japonii w 2017 roku. Użytkownicy PC i PS4 poczekają do września, posiadacze Switcha muszą uzbroić się w większą cierpliwość.

Dragon Quest XI ukaże się w Europie na PlayStation 4 i PC-tach - ilustracja #1
Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age w skrócie:
  • jRPG od Square-Enix na konsole PS4, 3DS i PC-ty;
  • ukaże się w Europie 4 września na PS4 i Steamie;
  • w przyszłości doczekamy się też anglojęzycznej wersji na Switcha.

Firma Square Enix poinformowała, że dostępna w Japonii od lipca 2017 roku gra Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age ukaże się 4 września w Europie w wersji na konsolę PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Produkcja dostępna będzie w angielskiej wersji językowej. Przy okazji doczekaliśmy się dwóch nowych materiałów wideo. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z intrem. Natomiast w drugim przypadku możecie obejrzeć ponad osiem minut rozgrywki z anglojęzycznej wersji.

Nowe wydanie Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age wprowadzić ma kilka usprawnień względem japońskiej wersji. Oprócz angielskich głosów postaci, doczekamy się trybu Draconian Quest przeznaczonego dla bardziej doświadczonych graczy. Ponadto deweloper zatroszczy się o przerobione i bardziej intuicyjne menu oraz interfejs użytkownika, a także poprawioną pracę kamery wraz z Camera Mode, pozwalającym na podziwianie widoków.

Sama gra zapowiada się bardzo dobrze. W Japonii produkcja zebrała świetne opinie, w tym 40 na 40 możliwych punktów w magazynie Famitsu. Tytuł jest samodzielną odsłoną z nowymi postaciami, więc znajomość poprzednich części cyklu nie jest wymagana, by czerpać radość z rozgrywki.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w przesłanym serwisowi IGN oświadczeniu firma Square Enix poinformowała, że nie wyda w Europie i USA wersji na 3DS-a. W przyszłości pojawi się za to edycja na Switcha, aczkolwiek na jej produkcję potrzeba dużo czasu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej