Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2020, 17:34

autor: Dameredet

Dr Disrespect zniknął z Twitch przez pieniądze? Fani spekulują

Na jednym z ostatnich streamów Dra Disrespecta padły słowa, które podsyciły ciekawość fanów i poskutkowały domniemaniami na temat powodu otrzymanego przez gracza bana na platformie Twitch. Fani dopatrują się przyczyny konfliktu w pieniądzach.

Dr Disrespect zniknął z Twitch przez pieniądze? Fani spekulują - ilustracja #1
Dr Disrespect powrócił, ale dlaczego zniknął?

Kiedy Dr Disrespect zniknął z Twitcha na początku lipca, fani poruszyli niebo i ziemię (a właściwie zajęli się tworzeniem memów) w poszukiwaniu odpowiedzi na mnożące się pytania, gdzie podział się znany streamer. Choć później dowiedzieliśmy się, że został on permanentnie zbanowany na platformie do streamingu i koniec końców powrócił na swoim kanale na YouTube, to dalej nie znamy zbyt wielu szczegółów tej sprawy. Za co zbanowano Dra Disrespecta?

Serwis ComicBook donosi, że powodem napięcia na linii streamer – Twitch prawdopodobnie są pieniądze. Powiedzenie „jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze” może być jak najbardziej adekwatne w tej sytuacji. Fani nie poznali odpowiedzi na swoje pytania, co jest dość nietypowe jak na internetowe dramaty, ale podczas jednego z ostatnich streamów Dr Disrespect powiedział coś, co przykuło uwagę oglądających. Ogłosił, że nie może mówić o przyczynie odejścia z platformy ze względu na „proces, przez jaki musi przejść”.

Następnie, po otrzymaniu donacji od jednego z fanów, udając bohatera gier z serii Halo, wygłosił takie słowa:

Wyobraź sobie żołnierzy Navy przychodzących tu i pozbywających się ciebie. Tak po prostu, znikąd. I przyprowadzających trzech nowych kadetów. Powiedzą „stary, nawet jeśli miałby okazać się Master Chiefem, to jest to duża, ogromna wypłata”.

Wypowiedzi streamera są niejasne, jednak sugerują, że sprawa może kręcić się wokół pieniędzy. Jak wiemy z poprzednich wypowiedzi Dra Disrespecta, streaming jest opłacalnym zajęciem, jeżeli nasze show jest oglądane przez dużą widownię. Czy Twitch rzeczywiście miał problemy z popularnością streamera, czy może kwestie finansowe wcale nie stały za nagłym zniknięciem twórcy?