Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2016, 11:26

Door Kickers 2 - zapowiedziano kontynuację taktycznego policyjnego RTS-a

Studio KillHouse Games poinformowało, że pracuje nad Door Kickers 2, czyli kontynuacją udanej gry taktycznej z 2014 roku. W porównaniu z pierwowzorem wprowadzi ona sporo ulepszeń, w tym grafikę wykonaną w pełnym 3D.

Door Kickers 2 zostanie oficjalnie zapowiedziane 17 stycznia. - Door Kickers 2 - zapowiedziano kontynuację taktycznego policyjnego RTS-a - wiadomość - 2016-01-05
Door Kickers 2 zostanie oficjalnie zapowiedziane 17 stycznia.

Door Kickers okazało się jedną z najciekawszych pecetowych strategii 2014 roku, a wydane kilka miesięcy temu edycje mobilne również spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Dlatego nie zdziwiliśmy się, gdy we wpisie na Steam podsumowującym ostatnie dwanaście miesięcy twórcy, czyli ludzie ze studia KillHouse Games, poinformowali, że pracują nad kontynuacją. Gra zatytułowana zostanie po prostu Door Kickers 2 i ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Na razie jedyne, co o niej wiemy, to fakt, że autorzy zamierzają porzucić dwuwymiarową grafikę na rzecz pełnego 3D i zmiana ta będzie miała duży wpływ na mechanizmy rozgrywki. Zachowany zostanie za to widok z lotu ptaka.

Na tym kończą się ujawnione informacje. Nie wiemy nawet, na jakie platformy sprzętowe zmierza Door Kickers 2, choć wersja pecetowa wydaje się pewna, a wydania mobilne prawdopodobnie również są w planach. Więcej konkretów otrzymamy 17 stycznia, gdyż wtedy to studio KillHouse Games zamierza oficjalnie zapowiedzieć grę i opublikować pierwsze screeny oraz materiały video.

Warto przy okazji wspomnieć o innych informacjach, którymi autorzy podzielili się w podsumowaniu minionego roku. Znalazła się w nich zapowiedź edycji pudełkowej pierwszej części Door Kickers, która ma trafić na półki sklepów w lutym. Twórcy pochwalili się także, że dzięki współpracy z moderem o ksywce Red Panda udało im się wypuścić szereg pecetowych modyfikacji jako darmowe aktualizacje do wersji mobilnej gry. Ponadto w ostatnich miesiącach produkcja doczekała się szeregu lokalizacji, wśród których nie zabrakło polskiej.

Przypomnijmy, że Door Kickers to gra taktyczna, w której dowodzimy oddziałem SWAT. W trakcie zabawy musimy m.in. ratować zakładników, atakować kryjówki przestępców oraz eskortować więźniów. Produkcja kładzie nacisk na realizm rozgrywki – akcje są trudne i wymagają opracowywania dobrych planów, a podczas misji wykorzystujemy ten sam sprzęt oraz procedury, co prawdziwy policjanci. Wszystko to rozgrywane jest w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy.

  1. Door Kickers – oficjalna strona gry