Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2016, 07:40

autor: Makek

Dontnod Eleven – niezależne studio pod skrzydłami twórców Life is Strange

Deweloperzy z Dontnod Entertainment, znani z takich produkcji jak Life is Strange czy Remember Me, nawiązali współpracę z niezależnym zespołem HeSaw, który od teraz będzie nosić nazwę Dontnod Eleven. Pierwszą grą nowego studia będzie wieloosobowa strzelanka 2.5D pt. BATTLECREW Space Pirates.

Informacja o partnerstwie DONTNOD Entertainment z byłą ekipą HeSaw pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej twórców Life is Strange. Obecne DONTNOD Eleven to nieduży i niezależny zespoł utalentowanych francuskich deweloperów gier, który ma już na swoim koncie produkcję Blue Estate – udaną strzelankę typu rail-shooter z 2014 roku.

DONTNOD Eleven zajmuje się obecnie produkcją gry BATTLECREW Space Pirates. - Dontnod Eleven – nowe, niezależne studio od twórców Life is Strange - wiadomość - 2016-07-28
DONTNOD Eleven zajmuje się obecnie produkcją gry BATTLECREW Space Pirates.

Debiutancką produkcją wydaną pod nowym szyldem będzie BATTLECREW Space Pirates. Jest to strzelanka z widokiem z boku, nastawiona na wieloosobową rywalizację. Akcja gry została osadzona w uniwersum kosmicznych piratów, w którym gracz może wcielić się w bohatera walczącego o największe skarby galaktyki. Twórcy zapowiadają wprowadzenie wielu aspektów społecznościowych, jak np. specjalne wyzwania czy wydarzenia. Na temat partnerstwa z DONTNOD Eleven oraz ich nowej gry wypowiedział się Oskar Guilbert z DONTNOD Entertainment:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani powstaniem DONTNOD Eleven oraz ich nową grą: BATTLECREW Space Pirates. Celem naszej współpracy jest wspomaganie tych utalentowanych, niezależnych deweloperów oraz korzystanie z ich wiedzy i doświadczenia. Prace nad ich grą trwają już około rok i jesteśmy zadowoleni, że możemy pomóc im w wydaniu tej ciekawej i innowacyjnej produkcji.”

BATTLECREW Space Pirates pojawi się niedługo na PC w usłudze Steam Early Access. Po więcej informacji zajrzyjcie na oficjalną stronę gry na platformie Valve.