Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2021, 15:00

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Zobacz gwiazdorską obsadę na nowym plakacie Diuny

Diuna Denisa Villeneuve’a otrzymała nowy plakat, na nim zaś możemy zobaczyć gwiazdy nadchodzącej produkcji studia Warner Bros.

Premiera Diuny Denisa Villeneuve’a coraz bliżej, tak więc marketingowcy odpowiedzialni za promocję filmu raczą nas kolejnymi smaczkami i materiałami dotyczącymi produkcji. Wytwórnia Warner Bros. opublikowała właśnie nowy plakat ekranizacji powieści Franka Herberta. Możecie go zobaczyć poniżej.

Zobacz gwiazdorską obsadę na nowym plakacie Diuny - ilustracja #1
Nowy plakat Diuny.

Diuna to widowisko science fiction, którego akcja toczy się w odległej przyszłości na pustynnej planecie Arrakis – zwanej także Diuną. Powód ludzkiej obecności w tym niegościnnym świecie to melanż, cenna substancja, dzięki której możliwe stają się podróże międzygwiezdne, przewidywanie przyszłości, a co najważniejsze: przedłużanie życia. Moment, w którym poznajemy bohaterów filmu – księcia Leto Atrydę, lady Jessikę i ich syna, Paula – to punkt zapalny i zarzewie konfliktu pomiędzy rodami Atrydów i Harkonnenów. Ci pierwsi otrzymali Diunę w lenno od imperatora Shaddama IV. Ci drudzy nie mogą się pogodzić z tym, że odebrano im wpływy. Arrakis jest bowiem sercem wszechświata i ten, kto sprawuje władzę nad planetą, kontroluje całą galaktykę.

W skład obsady produkcji Villeneuve’a wchodzą m.in. Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Jason Momoa i Javier Bardem. Polska premiera Diuny odbędzie się 15 października.

  1. Jason Momoa uwielbia Diunę i z chęcią obejrzałby jej 6-godzinną wersję
  2. Diuna zaakceptowana przez chińskich cenzorów
  3. Gwiazdor Armii umarłych wychwala reżysera Diuny i jej scenariusz