filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 czerwca 2024, 09:06

autor: Pamela Jakiel

Diuna 2 pokonana. Dzieło Denisa Villeneuve'a nie jest już najlepiej zarabiającym filmem roku, przegrało z widowiskiem Disneya

Diuna 2 zarobiła dla Warner Bros. krocie, ale w kinach pojawiło się widowisko, które przyniosło jeszcze większe zyski dla Disneya. W głowie się nie mieści 2 zdetronizowało dzieło sci-fi Denisa Villeneuve'a jako najbardziej dochodowy film roku.

Źródło fot. Diuna 2, Denis Villeneuve, Warner Bros., 2024
i

Diuna: Część druga zadebiutowała na wielkich ekranach w lutym i przez kilka miesięcy cieszyła się tytułem najbardziej dochodowego filmu 2024 roku. Teraz dzieło Denisa Villeneuve'a musi jednak ustąpić miejsca innemu widowisku, które cieszy się w kinach ogromną popularnością. Mowa o animacji W głowie się nie mieści 2, kontynuacji hitu sprzed dziewięciu lat.

W głowie się nie mieści 2 – box office

Produkcja Inside Out 2 weszła do kin 12 czerwca i już w dwa weekendy od swej premiery pokonała wspomniane widowisko sci-fi. Animacja Disneya zdążyła zarobić na całym świecie 724 mln dolarów (w tym 355 mln dolarów w Ameryce Północnej), co czyni ją najlepiej zarabiającym filmem tego roku. Dla porównania dodajmy, że Diuna 2 zarobiła 711 mln dolarów, w tym 282 mln w kraju.

W głowie się nie mieści 2 cieszy się tak dużą popularnością, że wkrótce ma szansę zostać pierwszym widowiskiem, które w 2024 roku przekroczy w box office miliard dolarów. Co ciekawe, sukces finansowy filmu idzie w parze z dobrym przyjęciem przez krytyków i fanów. Kontynuacja animacji Disneya zebrała bardzo dobre recenzje, a w serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie oceniło ją 91% dziennikarzy i aż 96% widzów.

Przypomnijmy, że W głowie się nie mieści 2 ukazuje dalsze losy Riley. Widowisko w dalszym ciągu skupia się na wnętrzu dziewczynki i jej emocjach – Radości, Smutku, Gniewie, Strachu oraz Obrzydzeniu. W sequelu do tej ferajny dołącza nowa bohaterka – Obawa.

W głowie się nie mieści 2 można obejrzeć w kinach.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej