Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 stycznia 2018, 10:59

Disney ogłosił współpracę z mobilnymi potentatami

Firma The Walt Disney Company poinformowała, że nad grami opartymi na jej markach pracują obecnie cztery popularne studia mobilne w postaci Gameloft, Glu Mobile, Ludia i PerBlue.

Disney wcześniej współpracował już ze studiem Gameloft przy mobilnej strategii Disney Magic Kingdoms. - Disney ogłosił współpracę z mobilnymi potentatami - wiadomość - 2018-01-18
Disney wcześniej współpracował już ze studiem Gameloft przy mobilnej strategii Disney Magic Kingdoms.

W ostatnich kilku latach na rynek trafiło sporo mobilnych produkcji bazujących na różnych markach koncernu The Walt Disney Company. Wiele nie spełniło pokładanych w nich nadziei. Firma postanowiła skorygować swoją strategię i ogłosiła nawiązanie współpracy z czterema doświadczonymi zespołami deweloperskimi zajmującymi się tworzeniem gier na smartfony oraz tablety.

Nowi partnerzy korporacji to studia Gameloft (m.in. serie Modern Combat i Asphalt), Glu Mobile (Kim Kardashian: Hollywood), Ludia (Jurassic World: The Game i Battlestar Galactica: Squadrons) oraz PerBlue (Portal Quest). Każdy z tych zespołów ma na koncie mobilne przeboje, więc The Walt Disney Company ma nadzieję, że w podobne sukcesy przekute zostaną marki koncernu.

Na razie nic nie wiemy na temat tych projektów, ale biorąc pod uwagę typowe dla rynku mobilnego tempo produkcji, raczej nie będziemy musieli długo czekać na pierwsze konkrety.

Informację o nawiązaniu współpracy z tymi deweloperami ujawnił podczas konferencji Casual Connect USA Kyle Laughlin, będący jedną z najważniejszych osób zajmujących się grami w koncernie The Walt Disney Company. Stwierdził on, że firma chce wzmocnić swoją pozycję na rynku mobilnym i nie zamierza stronić od eksperymentów oraz gatunków, od których wcześniej trzymała się z dala, w tym RPG. Rozważane są także gry na Steam oraz Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że The Walt Disney Company może się pochwalić prawdziwym skarbcem cennych marek. Wśród nich, poza tymi tradycyjnie powiązanymi z wytwórnią Disneya, znajdziemy także uniwersa Marvela i Gwiezdnych wojen. Ponadto w zeszłym miesiącu koncern nabył większość aktywów firmy 21st Century Fox Disney, co, po akceptacji transakcji, zapewni mu dostęp również do m.in. serii Avatar i Obcy.

  1. Oficjalna strona The Walt Disney Company