Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 02:11

autor: Karol Laska

Disco Elysium The Final Cut w marcu przyszłego roku. Również na PS5

Disco Elysium otrzyma małe rozszerzenie, które rozbuduje wątek fabularny o nowy obszar, misje i postacie. Twórcy pomyśleli także o next-genowej premierze dzieła i rozpoczęciu działalności internetowego sklepu z fantami z gry.

Estońskie studio ZA/UM przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich fanów gry Disco Elysium, jak i ludzi dopiero przygotowujących się do swojej pierwszej przygody z dziełem. Podczas gali The Game Awards 2020 ogłoszono tzw. The Final Cut, który rozszerzy główny wątek fabularny o dodatkowy obszar, nowe postacie, misje oraz umiejętności. Co więcej twórcy zadbali o to, aby nagrać wszystkie kwestie dialogowe dostępne w grze (a jest ich naprawdę mnóstwo).

Rozszerzona wersja Disco Elysium pojawi się w marcu 2021 roku i zostanie udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom „podstawki”. Ponadto potwierdzono premierę gry na konsoli PlayStation 5 (oraz PlayStation 4). Dla chętnych i nieco bardziej zamożnych fanów ZA/UM przygotował także edycję kolekcjonerską, zawierającą między innymi dwustronną mapę oraz specjalnego artbooka utrzymanego w surrealistycznej stylistyce dzieła.

To nie wszystko. Otwarty został także oficjalny internetowy sklep Disco Elysium, w którym zakupimy wiele różnych fantów związanych z tytułem – od płyt winylowych poprzez koszulki aż po zwykłe przypinki. ZA/UM ruszył więc z merchandisingiem na całego, a miłośnicy uniwersum gry mogą zacząć rozważać poważne zakupy.