Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 02:13

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Century Age of Ashes - widowiskowa strzelanka ze smokami

Studio Playwing zaprezentowało swój nowy projekt, którym jest Century: Age of Ashes. Ta widowiskowa strzelanka ze smokami w roli głównej doczekała się efektownego zwiastuna oraz daty premiery w ramach Wczesnego dostępu na Steamie.

Miłośnicy smoków w ostatnich latach nie są szczególnie rozpieszczani przez deweloperów. Niszę postanowiło wypełnić studio Playwing, które na The Game Awards 2020 zaprezentowało Century: Age of Ashes. Mowa o multiplayerowej grze akcji dystrybuowanej w modelu free-to-play, w której dosiądziemy tych skrzydlatych stworzeń i stoczymy widowiskowe pojedynki z innymi graczami. Produkcja zmierza na komputery osobiste i w lutym 2021 roku trafi do Wczesnego dostępu na Steamie, gdzie spędzi mniej więcej rok.

W Century: Age of Ashes znajdziemy trzy tryby przygotowane z myślą o drużynowej rywalizacji. Carnage to nic innego jak Team Deathmatch, w Survival trzy sześcioosobowe zespoły będą walczyć do ostatniego zawodnika pozostałego przy życiu, z kolei Raid to wariacja na temat Capture the Flag, gdzie po zdobyciu flagi trzeba będzie przelatywać z nią przez specjalne bramki rozstawione wokół areny.

Autorzy oddadzą nam do dyspozycji różnorodne klasy smoków. Jak dotąd poznaliśmy trzy (kolejne mają być dodawane w miarę rozwoju projektu). Podczas gdy Windguard będzie osłaniał sojuszników i dezorientował wrogów, Marauder to swoisty smok-demolka, z kolei specjalnością Phantoma mają być pułapki i ukrywanie się przed nieprzyjaciółmi. Poza tym wygląd skrzydlatych gadów będzie można modyfikować.

Kosmetyczne dodatki odblokujemy w zamian za doświadczenie zdobywane w trakcie zabawy lub prawdziwe pieniądze. A skoro o sięganiu do portfela mowa – twórcy obiecują, że w Century: Age of Ashes zwycięstwo zapewnią nam wyłącznie nasze umiejętności oraz współpraca z innymi graczami; nie znajdziemy tu mechanik pay-to-win.

  1. Century: Age of Ashes na platformie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry Century: Age of Ashes