Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2021, 17:50

autor: Szarmancki

Zwiastun gameplaya Disciples Liberation. Fani marki niezadowoleni

Zwiastun nowej odsłony Disciples o podtytule Liberation zaprezentował pierwsze fragmenty z rozgrywki. Choć przedstawione urywki nie wyglądają najgorzej, to fani serii są szczególnie niezadowoleni z kierunku, jaki obrali twórcy.

Zaledwie kilka dni temu w sieci pojawił się zwiastun rozgrywki najnowszej odsłony serii strategii turowych Disciples o podtytule Liberation z datą premiery zaplanowaną na jesień bieżącego roku. Choć pokazówka wygląda całkiem obiecująco, to wielu fanów marki nie jest zadowolonych z pracy Frima Studio.

Na gameplay trailerze możemy zobaczyć dostępne klasy, ekwipunek czy eksplorację świata fantasy Nevendaar, do wyzwolenia którego dążymy w trakcie zabawy. Zaprezentowana została również klasycznie wyglądająca walka w stylu King’s Bounty czy Might & Magic: Heroes VII. Pojawiła się także wstawka pokazująca rozbudowę miasta służącego za kryjówkę dla głównego bohatera produkcji.

Jak możemy wyczytać z komentarzy pod powyższym zwiastunem, fani marki Disciples nie są do końca zadowoleni z aktualnych owoców pracy dewelopera. Nazywają oni prezentowaną grę „zwyczajną” oraz zarzucają brak klimatu starych części, a nawet że nie jest to już kontynuacja rozpoczętej w 1999 roku serii, a zupełnie nowy tytuł.

Gra Disciples Liberation pojawi się na platformie PC, jak i konsolach PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S.

E3 2021