Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2021, 17:50

autor: AlexB

The Forgotten City - samodzielna wersja moda do Skyrima z dokładną datą premiery

Studio Modern Storyteller ogłosiło, że jego dość nietypowa przygodówka The Forgotten City, która narodziła się jako modyfikacja do The Elder Scrolls 5: Skyrim, ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S 28 lipca bieżącego roku. Nieco później pojawi się także wersja na Nintendo Switch.

Gra The Forgotten City od studia Modern Storyteller z pewnością należy do tych ciekawszych. Tytuł ten narodził się w 2015 roku jako ambitny mod do gry The Elder Scrolls 5: Skyrim. Twórcy jednak nie zamierzali poprzestać na przygotowaniu nieoficjalnego dodatku do głośnego RPG-a od firmy Bethesda. Dlatego też postanowili stworzyć oddzielną pozycję, opartą na swoim oryginalnym pomyśle. Produkcję tę zapowiedziano podczas targów E3 2018. W ostatnich dniach, niemal równo trzy lata po tym wydarzeniu, ogłosili oni dokładną datę premiery. Otóż The Forgotten City ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S 28 lipca.

Warto zaznaczyć, że w planach jest również wydanie gry na konsolę Nintendo Switch. Stanie się to jednak nieco później, konkretnie w trzecim kwartale bieżącego roku.

Czym w ogóle jest The Forgotten City? To dość nietypowa przygodówka, w której jako stworzony przez nas bohater cofamy się o tysiące lat i trafiamy do tajemniczego miasta wybudowanego w czasach świetności Imperium Rzymskiego. Rządzi nim jedna, złota zasada – nikt nie może w nim zgrzeszyć. Jeśli bowiem tak się stanie, wszystkich mieszkańców czeka zagłada. Niestety, ktoś planuje złamać tę regułę. Naszym zadaniem jest powstrzymanie tej niecnej osoby i uratowanie tym samym całej osady.

Tym, co wyróżnia The Forgotten City, jest fakt, że cała rozgrywka opiera się na idei pętli czasowej. Trafiamy do miasta w ostatnich chwilach jego normalnego funkcjonowania i za pierwszym podejściem raczej nie zdołamy go ocalić. W chwili naszej śmierci cofamy się jednak o kilka godzin i otrzymujemy kolejną szansę. W ramach owej pętli musimy zbierać informacje od mieszkańców, odnajdywać wskazówki i uczyć się na własnych błędach, by ostatecznie doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

The Forgotten City - samodzielna wersja moda do Skyrima z dokładną datą premiery - ilustracja #1
Czy uda nam się uchronić rzymskie miasto przed zagładą?

Gra ma oferować sporą dowolność, jeśli chodzi o wybory i sposób, w jaki poprowadzimy naszą historię. Ma się nawet pojawić opcja użycia siły, choć w tym przypadku konieczna okaże się ostrożność.

Według zapewnień, w porównaniu z oryginalną modyfikacją samodzielna produkcja będzie oferowała bardziej rozbudowany scenariusz, nowe mechaniki, profesjonalny dubbing, orkiestralną ścieżkę dźwiękową i wiele więcej. Wygląda zatem na to, że szykuje się prawdziwa gratka dla fanów tego typu produkcji.

  1. Oficjalna strona gry The Forgotten City
E3 2021