Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2021, 13:15

autor: AlexB

DICE zaprezentowało trzy kolejne mapy do Battlefielda 2042

W sieci pojawił się nowy zwiastun Battlefielda 2042. Oferuje on pierwsze spojrzenie na trzy mapy, które pojawią się w grze – Renewal, Breakaway oraz Discarded.

Do oficjalnej premiery Battlefielda 2042 pozostało niewiele czasu, więc kampania promocyjna najnowszej odsłony w pełni. Ostatnio w sieci pojawił się nowy film, prezentujący w akcji najnowszą odsłonę słynnego cyklu strzelanek FPP od studia DICE. Nie przedłużając, zapraszamy do seansu.

Rzeczony materiał oferuje pierwsze spojrzenie na trzy kolejne mapy, na których będzie można prowadzić boje w Battlefield 2042. Każda ma posiadać „wiele odrębnych obszarów walki”, umożliwiających jednoczesne starcia na bliski i daleki dystans, zarówno na piechotę, jak i z pomocą różnorakich pojazdów. Nie zabraknie także różnych obiektów architektonicznych, które gracze będą mogli wykorzystywać w celach strategicznych i chociażby wspinać się po nich (via PC Gamer).

Wymienione wyżej elementy stanowią cechy wspólne map zaprezentowanych na filmie. Przyjrzyjmy się jednak dokładnie temu, co je wyróżnia. Zacznijmy od pierwszej z nich, czyli Renawal. Mieści się ona na egipskiej pustyni. W jednej jej części znajduje się elektrownia słoneczna, a w drugiej placówka badawcza. Rozdziela je mur, który można sforsować w kilku miejscach. Tam rzecz jasna będą się toczyły najcięższe walki.

Drugą mapą zaprezentowaną w ostatnich godzinach przez DICE jest Breakaway. Zabierze ona graczy na Antarktydę, gdzie będą walczyć na platformie wiertniczej umiejscowionej na zamarzniętym wybrzeżu i jej okolicach, pełnych klifów i popękanych lodowców. Właściwe użycie stroju do szybowania może dać na tej planszy sporą przewagę.

Ostatnia z map pokazanych w nowym materiale filmowym z Battlefielda 2042 nosi nazwę Discarded. Umożliwia ona odwiedziny wybrzeża Indii. Jej głównymi atrakcjami są zalana wioska i na wpół rozebrany kadłub potężnego kontenerowca. Do wraku będzie można wejść, co z pewnością da okazję do wielu starć na bliski dystans.

DICE zaprezentowało trzy kolejne mapy do Battlefielda 2042 - ilustracja #1
W Battlefield 2042 przyjdzie nam walczyć w różnych zakątkach świata.

W momencie premiery Battlefield 2042 – oprócz trzech wyżej wymienionych map – zaoferuje jeszcze cztery, co daje łącznie siedem plansz. Kolejne mają pojawiać się regularnie w aktualizacjach sezonowych, podobnie zresztą jak nowi specjaliści, którzy, przypomnijmy, zastępują w nowej produkcji DICE tradycyjny system klas znany z poprzednich odsłon cyklu.

Battlefield 2042 zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S 19 listopada tego roku. Na wszystkich tych platformach tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Battlefield 2042
  2. Tryb Battlefield Portal jest jak obietnica ciasta i podstępna GLaDOS w jednym
  3. Battlefield 2042 to powrót starego, dobrego BF-a!