Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2022, 14:28

Diablo Immortal z największym debiutem w dziejach serii - i nic dziwnego

Twórcy chwalą się, że Diablo Immortal okazało się największą premierą w historii serii. Głośna produkcja bije kolejne rekordy, ale nie wszystkie przynoszą powody do dumy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  • Darmowe Diablo Immortal zaliczyło najlepszy start w historii serii, przyciągając ponad 10 milionów graczy.
  • Mobilna gra Blizzarda pobiła jeszcze kilka, ale mniej chlubnych, rekordów.

Dożyliśmy czasów, w których jedną z najgłośniejszych premier roku jest gra mobilna. No, może nie do końca, ponieważ w Diablo Immortal da się też zagrać na komputerach PC, jednak to wersja na smartfony i tablety przyczyniła się do okazałego wyniku, jakim może poszczycić się Blizzard.

Diablo Immortal z największą ilością graczy na premierę w historii serii

Blizzard pochwalił się za pośrednictwem Twittera, że przenośne Diablo Immortal stało się największą premierą w historii całej serii, a liczba graczy, którzy zainstalowali grę, przekroczyła już 10 milionów.

Diablo Immortal z największym debiutem w dziejach serii - i nic dziwnego - ilustracja #1

Tak dobry rezultat nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem – Diablo Immortal jest darmową grą dostępną na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android oraz PC, więc nietrudno przebić wyniki poprzednich gier z serii, za które trzeba było zapłacić.

Nie jest to jedyny rekord, który pobiła ta produkcja. Diablo Immortal pokonało niesławne Warcraft III: Reforged i stało się najgorzej ocenianą grą Blizzarda przez użytkowników serwisu Metacritic (w tej chwili może „poszczycić się” ocenami użytkowników na poziomie 0,5/10 w wersji na iOS oraz 0,2/10 w wydaniu na komputery PC).

Poza tym youtuber Josh Strife Hayes naliczył w Diablo Immortal22 różne waluty i materiały, za które można pośrednio lub bezpośrednio zapłacić prawdziwą gotówką, a „wymaksowanie” postaci – jak zauważono na kanale Bellular News – może kosztować ponad 100 tysięcy dolarów.

  1. Recenzja Diablo Immortal na GRYOnline.pl
  2. Poradnik do Diablo Immortal na GRYOnline.pl
  3. Oficjalna strona gry Diablo Immortal