Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2023, 18:15

autor: Marcin "ReddoX" Przała

Blizzard życzy udanych połowów w Diablo Immortal [Aktualizacja]

Gracze Diablo Immortal w końcu będą mogli zażyć chwili spokoju w świecie Sanktuarium. Z dzisiejszą aktualizacją do gry zmierza bowiem mechanika łowienia ryb, która nie tylko przyniesie bohaterom relaks, ale także nagrody.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Jeśli Blizzard nie natrafił na żadne trudności, powinniście już mieć możliwość pobrania najnowszej aktualizacji Diablo Immortal. Życzymy udanych połowów.

Dzisiejsza aktualizacja do gry Diablo Immortal, która zadebiutuje na serwerach europejskich między 16:00 a 18:00, wprowadzi do gry mechanikę łowienia ryb. Ta mocno immersyjna i bez wątpienia relaksująca czynność, którą gracze będą mogli wykonywać w przerwach od siania terroru wśród różnego rodzaju monstrów, dostępna będzie w trzech lokacjach w grze (Cmentarz Ashwold, Bilefen i Mroźna Tundra).

Wszystkie łowiska oznaczone będą na mapie ikoną ryby. Co więcej, strefy połowu będą obszarami bezpiecznymi, co oznacza, że gracze będą mogli bez przeszkód oddać się wędkowaniu – bez ryzyka, że zostaną zaatakowani.

Oczywiście, zanim gracze oddadzą się temu pochłaniającemu zajęciu, będą musieli zaopatrzyć się w przynęty. Wabiki na ryby dostępne będą do kupienia u Rybaka, a ich limit wynosić będzie 99 sztuk.

Zasadnicze pytanie: po co?

Jaki jest jednak cel łowienia ryb w Diablo Immortal? Czy chodzi o to, żeby zapchać brzuch przed przygodą? Nic z tych rzeczy.

Łowienie ma przynieść (oczywiście oprócz chwili spokoju) różnorakie nagrody, zależne od rodzaju ryby, jaką złowimy. Istnieje pięć kategorii ryb: zwyczajna, niezwykła, rzadka, legendarna i mityczna. Im rzadsza ryba, tym większa nagroda, na którą można wymienić swój połów u Rybaka.

Blizzard życzy udanych połowów w Diablo Immortal [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Blizzard.

Do zgarnięcia dostępne będą m.in. przedmioty o losowej rzadkości czy nowe skórki do wędki.

To nie wszystko, ponieważ kolekcjonerzy i fanatycy wędkowania będą mogli uzupełniać swój dziennik łowiecki, w którym dokładnie opisane będą złowione okazy. Za uzupełnianie dziennika wędkarza twórcy również przewidzieli nagrody.

Jak czytamy w opisie aktualizacji, w wodach Sanktuarium żyje 40 unikalnych gatunków ryb. Każdy gatunek ma swoje preferowane środowisko i tylko tam może zostać złowiony.

Nie tylko ryby

Nowy patch do Diablo Immortal to jednak nie tylko „rewolucyjna” możliwość łowienia ryb. Gruntownej przebudowy doczekał się także system run, a co za tym idzie – ekonomia gry.

Konwersja run nie będzie już konieczna w celu wytworzenia legendarnych klejnotów. Zwiększeniu ulegnie również sama częstotliwość wypadania „magicznych kamieni”.

Co więcej, najnowsza aktualizacja do Diablo Immortal wprowadzi także 36 nowych przedmiotów legendarnych i dodatkowo rozwiąże część problemów gry.

Z pełną listą nadchodzących zmian do Diablo Immortal zapoznacie się, klikając w ten odnośnik.