Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2023, 19:37

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Znamy datę otwartej bety Diablo 4; zobacz nowy cinematic trailer

Drugi dzień wydarzenia IGN Fan Fest 2023 przyniósł nam garść informacji na temat wyczekiwanego Diablo IV. Oprócz przedstawienia cinematic trailera dowiedzieliśmy się kiedy startują otwarte beta-testy gry.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas drugiego dnia IGN Fan Fest 2023 otrzymaliśmy kolejną dawkę informacji na temat Diablo IV. Oprócz zaprezentowania filmu otwierającego grę, kluczowa okazała się rozmowa z jej reżyserem, Joe Shelym i ogłoszony przez niego termin otwartych beta-testów „czwórki”.

Gracze, którzy zdecydowali się na przedpremierowy zakup tytułu, zagrają w dniach 17-19 marca. Pozostali natomiast taką szansę otrzymają tydzień później: 24-26 marca. Wczesną wersję Diablo IV wypróbują zarówno posiadacze komputerów osobistych, jak i konsol PS4, PS5, XOne oraz XSX/S. Uczestnicy będą potrzebować konta Battle.net, aby zrealizować kod uprawniający do wcześniejszego udziału w testach. Informacje o tym, jak to zrobić, znajdziecie pod tym linkiem.

Jak stwierdził Shely, beta pozwoli nam poznać grę od podszewki. W ręce graczy oddany zostanie prolog oraz akt I rozgrywający się na Strzaskanych Szczytach. Podczas dwóch weekendów testów stworzeni przez nas bohaterowie osiągną maksymalnie 25. poziom.

Nim jednak nadejdzie czas bety, 28 lutego o godzinie 20:00 czasu polskiego odbędzie się transmisja na oficjalnym kanale gry na Twitchu i YouTube z udziałem głównego projektanta świata Arta Peshkova, głównego projektanta systemów Menga Songa oraz wspomnianego już reżysera gry Joe Shely’ego, którzy podzielą się z nami kolejnymi informacjami na temat nadchodzącej produkcji.

Na koniec warto przypomnieć, że premierę Diablo IV zaplanowano na 6 czerwca 2023 roku. Tytuł ukaże się na PC oraz konsolach PS4, PS5, XOne i XSX/S.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej