Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2017, 08:48

Destiny 2 ukaże się jeszcze w tym roku

Podczas konferencji dotyczącej planów firmy Activision Blizzard potwierdzona została tegoroczna data wydania gry Destiny 2. Informacji nadal jest niewiele, ale tytuł ma pojawić się na jesieni.

Trudno uwierzyć, że od premiery strzelanki Destiny miną w tym roku trzy lata. W tym niekrótkim okresie, FPS, w którym loot ściele się gęsto, został znacząco rozbudowany różnorodnymi dodatkami, zapewniającymi nowe lokacje, zadania oraz kolejne drużynowe raidy. Z czasem gracze zaczęli jednak narzekać na pewne zmęczenie materiału, któremu można zaradzić jedynie poprzez stworzenie kolejnej części.

Wydawca gry – Activision Blizzard – wydaje się być na to przygotowany. Podczas ostatniej telekonferencji dla inwestorów firmy ogłoszono, że Destiny 2 ma się ukazać na jesieni tego roku. Ostatnim razem o grze zrobiło się głośno, gdy w mediach pojawiły się plotki na temat wersji tytułu na komputery osobiste. Informacja nie została oczywiście potwierdzona, ale osoby wypowiadające się podczas prezentacji wiele mówiły o „rozszerzaniu globalnego zasięgu marki”, jednocześnie informując, że druga część nie zagości na konsolach poprzedniej generacji. Nietrudno jest się więc domyślić, o co może chodzić.

Bungie i Activision przymierzają się do wydania kolejnego hitu. - Destiny 2 ukaże się jeszcze w tym roku - wiadomość - 2017-02-10
Bungie i Activision przymierzają się do wydania kolejnego hitu.

Eric Hirshberg – prezes Activision – wspomniał także, że jest bardzo zadowolony z pracy, jaką włożyło w produkcję Destiny studio Bungie. Kolejna część ma wedle jego wypowiedzi zapewnić dużo więcej tych elementów, które weterani pokochali w poprzedniej odsłonie gry. Jednocześnie ma być też ciekawa dla osób powracających do serii po długiej przerwie oraz tych dopiero dołączających do kosmicznej przygody. Pojawiło się też zapewnienie, że także bardziej casualowi gracze znajdą w tytule coś dla siebie.

Fani mogą zadać sobie wiele pytań o rozwiązania, jakie firma zastosuje w kontynuacji swojej gry. Jest ona przecież pozycjonowana jako MMOFPS, a gry te rządzą się swoimi prawami. Zwykle tytuły tego typu są swego rodzaju platformą, w ramach której nieustająco rozwijamy swojego bohatera. Czy należy się więc spodziewać, że gracze będą mogli przenieść do Destiny 2 postaci z pierwszej części? Czy w takim razie bohaterowie zaczną od 40. poziomu doświadczenia? Czy oznacza to obecność tych samych klas i identycznych systemów w kontynuacji? Jak będzie wyglądała sytuacja nowych graczy? Jak na razie wszystkie te zagadnienia pozostają tajemnicą.

Tytuł nie może jednak chować się w cieniu zbyt długo, bo prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach E3, które w tym roku będą otwarte nie tylko dla dziennikarzy, ale także dla szerszej publiczności.