Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2010, 10:15

autor: Sarge

Demo, dodatki DLC i wiele innych informacji na temat Motorstorm Apocalypse

Na łamach oficjalnego bloga PlayStation pojawiło się sporo nowych informacji na temat wyścigów Motorstorm Apocalypse. Pokazano również jedną z tras, po jakiej przyjdzie nam się ścigać w pełnej wersji.

Na łamach oficjalnego bloga PlayStation pojawiło się sporo nowych informacji na temat wyścigów Motorstorm Apocalypse. Pokazano również jedną z tras, po jakiej przyjdzie nam się ścigać w pełnej wersji.

Na początek najważniejsza informacja – gra ma wylądować na półkach sklepowych wiosną 2011 roku. Wcześniej mówiło się już o podobnym terminie, ale oficjalne potwierdzenie zawsze daje nam większy komfort. Twórcy wciąż nie są w stanie określić dokładnej daty, ale takową powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Demo, dodatki DLC i wiele innych informacji na temat Motorstorm Apocalypse - ilustracja #1

Wielu graczy z pewnością ucieszy zapowiedź wersji demonstracyjnej. Póki co wiemy tylko, że zostanie ona udostępniona w przyszłym roku, ale mamy jednocześnie nadzieję, że chodzi o przedpremierowy okres. Trudno w tej chwili również powiedzieć, co konkretnie zaoferuje nam próbka.

Evolution Studios planuje wspierać swoje dzieło długo po jego wydaniu. Chodzi oczywiście o dodatki DLC wprowadzające rzeczy, na których przygotowanie zabrakło czasu podczas dewelopingu podstawowej wersji. Wśród nich powinna znaleźć się nowa trasa umieszczona na wyspie i co najważniejsza, dostępna zupełnie za darmo.

Dowiedzieliśmy się także, że w grze znajdzie się Photo Mode, czyli możliwość robienia zdjęć w trakcie trwania wyścigu. Całość zostanie wzbogacona o proste narzędzia do obróbki, a końcowy efekt naszych prac obejrzymy w rozdzielczości HD. Pojazdy będziemy mogli wcześniej odpowiednio „wystroić” – pojawi się opcja wizualnego i mechanicznego tuningu. Z racji na zręcznościowy charakter tej produkcji nie spodziewamy się jednak zbyt dużego rozbudowania w tym aspekcie.

Demo, dodatki DLC i wiele innych informacji na temat Motorstorm Apocalypse - ilustracja #2

W poprzednich częściach Motorstorma niejako stałym elementem rozgrywki (szczególnie wieloosobowej) była możliwość „wysyłania” obraźliwych gestów w kierunku przeciwników. W nadchodzącej odsłonie pojawi się ich jeszcze więcej. Twórcy chwalą się również efektem stereoskopowego 3D w swoim dziele – wiele osób miało już okazję go doświadczyć i niemal wszyscy są zgodni, że ustanawia on nowe standardy wizualne w grach.

Więcej na temat Motorstorm Apocalypse dowiemy się w najbliższych tygodniach, gdy w Internecie i na PlayStation Store pojawi się seria trzech dzienników dewelopera omawiających proces tworzenia tej pozycji. Oprócz tego możemy się spodziewać dynamicznych motywów i awatarów udostępnianych w elektronicznym sklepie Sony.

Na sam koniec zapraszamy do obejrzenia najnowszego zwiastuna prezentującego trasę Skyline, po jakiej przyjdzie nam się ścigać w pełnej wersji. Skakanie po dachach, walące się budynki i niesamowita dynamika – tego możecie się spodziewać po tej lokacji. Drugi film pokazuje z kolei jej grywalną prezentację organizowaną przez Matta Southerna, jednego z dyrektorów Evolution Studios.