Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2010, 10:35

autor: Sarge

DeathSpank oraz Shank już dostępne na Steamie

Jedne z najciekawszych konsolowych gier tego roku rozprowadzanych metodą cyfrowej dystrybucji, w końcu są już dostępne dla posiadaczy komputerów osobistych. Mowa oczywiście o Deathspank oraz Shank, które na PlayStation 3 i Xboksie 360 pojawiły się w okresie wakacyjnym.

Jedne z najciekawszych konsolowych gier tego roku rozprowadzanych metodą cyfrowej dystrybucji, w końcu są już dostępne dla posiadaczy komputerów osobistych. Mowa oczywiście o Deathspank oraz Shank, które na PlayStation 3 i Xboksie 360 pojawiły się w okresie wakacyjnym.

DeathSpank oraz Shank już dostępne na Steamie - ilustracja #1
DeathSpank

Na zakupie obu produkcji można było zaoszczędzić kilka złotych jeszcze przed ich premierą, kiedy to objęte były specjalną promocją. Zgodnie z zapowiedziami, ich wartość wróciła już do standardowego poziomu i w tej chwili każdą z nich pobierzemy za 12.99€, co w przeliczeniu na naszą walutę daje ok. 51 złotych.

Grę DeathSpank udostępniono w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam i można ją ściągnąć wchodząc pod ten adres. Tą samą drogą zamówimy również Shanka, którego znajdziemy w tym miejscu. Tam znajduje się również informacja na temat wymagań sprzętowych obu pozycji.

DeathSpank to połączenie elementów gry akcji i cRPG, charakteryzujące się dużą dawką humoru autorstwa Rona Gilberta, odpowiedzialnego za serię Monkey Island. Kierujemy zabawnie wyglądającym bohaterem, który musi zaliczyć szereg misji, wśród których występuje także mnóstwo zadań pobocznych. Za dokonywane postępy i pokonywanych przeciwników otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki czemu nasza postać coraz bardziej się rozwija. Tytuł ten na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 doczekał się już kontynuacji – DeathSpank: Thongs of Virtue. Mamy nadzieję, że prędzej czy później pojawi się ona także na pecetach.

DeathSpank oraz Shank już dostępne na Steamie - ilustracja #2
Shank

Z kolei Shank jest niezwykle krwawą platformówką 2D stworzoną przez studio Klei Entertainment. Kolejnych przeciwników eliminujemy przy użyciu takich narzędzi jak piła łańcuchowa, noże, czy granaty, a rozgrywkę cechuje duża dynamika i brak jakichkolwiek przestojów. Jednocześnie zastosowano tutaj ciekawą oprawę graficzną przywodzącą na myśl stylistykę komiksową. Gra na platformach Sony oraz Microsoftu ukazała się pod koniec sierpnia.

Jeśli jeszcze nie jesteście pewni zakupu, polecamy Waszej uwadze materiały filmowe z cyklu Gramy!, gdzie redakcja tvgry.pl prezentuje w akcji zarówno DeathSpank, jak i Shanka. Jest to bardzo dobra okazja na sprawdzenie obu produkcji w akcji, jako że twórcy nie udostępnili ich wersji demonstracyjnych.