Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2020, 18:00

Deathloop - gra Arkane Studios z datą premiery

Możliwe, że dzięki serwisowi PlayStation Store dowiedzieliśmy się, kiedy na rynku zadebiutuje gra Deathloop. Najnowsze dzieło studia Arkane najpewniej ukaże się w maju przyszłego roku.

Aktualizacja:

Firma Bethesda oficjalnie ogłosiła, że Deathloop ukaże się 21 maja przyszłego roku, czyli dzień później niż to podawało nowozelandzkie PlayStation Store.

Poprzednia wiadomość:

Niewykluczone, że wreszcie poznaliśmy datę premiery Deathloop, czyli nowej gry znanego z serii Dishonored studia Arkane. Produkcja ma się ukazać 20 maja 2021 roku. Termin ten ujawniony został przez aktualizację karty tytułu w nowozelandzkiej wersji PlayStation Store.

Gra ma zadebiutować równocześnie na PC i PlayStation 5. To ważne, gdyż Arkane Studios jest obecnie własnością firmy Microsoft, po tym jak wykupiła ona ZeniMax Media. Nowy właściciel zapowiedział jednak, że nie zamierza zrywać podpisanych wcześniejszych umów na wyłączność. Dlatego na razie nie ma mowy o wersji Deathloop przeznaczonej na Xboksa Series X/S. Jest to jednak tylko czasowy exclusive, więc po upływie zakontraktowanego okresu produkcja z pewnością trafi także na konsole MS.

Gra początkowo miała zadebiutować w tym roku, ale kilka miesięcy temu ogłoszono, że premiera nastąpi dopiero w 2021 r. Autorzy zostali zmuszeni do takiej decyzji poprzez opóźnienia w produkcji spowodowane przez konieczność przestawienia deweloperów na pracę zdalną, co wymusił koronawirus.

Warto wspomnieć na koniec, że w nowozelandzkim PlayStation Store dostępne są dwa wydania gry:

Standardowa edycja Deathloop:

Pre-order standardowej edycji nagrodzony zostanie:

  1. jedną ozdobą zapewniającą bonusy rozgrywki,
  2. dodatkową skórką „Storm Rider” dla postaci Colta,
  3. maczetą Royal Protector, która dostępna będzie tylko na PS5.

Edycja Deluxe:

Z kolei pre-order cyfrowej edycji deluxe zapewnia:

  1. dodatkowe uzbrojenie: Eat The Rich Tribunal, .44 Karat Fourpounder oraz Transtar Trencher, z czego ta ostatnia dostępna będzie wyłącznie na PS5,
  2. skórki: Party Crasher (dla Colta) oraz Sharp Shooter (dla Julianny),
  3. dwie ozdoby zapewniające bonusy w rozgrywce,
  4. soundtrack z wybranymi utworami z gry.

Należy podkreślić, że chodzi tu wyłącznie o edycje cyfrowe. Bez wątpienia szykowane są także inne specjalne wydania gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Deathloop