Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2023, 11:11

autor: Maciej Gaffke

Dead Space Remake trafi dziś do PC i Xbox Game Pass, to tegoroczny hit z notą 89/100

Fani kosmicznych survival horrorów już niedługo będą mogli ogrywać remake Dead Space w Game Passie. W usłudze Microsoftu zadebiutują dzisiaj jeszcze dwa inne tytuły.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Odświeżony kosmiczny survival horror rozgrywający się na pokładzie Ishimury trafi dzisiaj do Game Passa. Jeśli jesteście fanami Isaaca Clarke’a, ale dotąd nie zagraliście w remake, to powinniście przygotować miejsce na dyskach Waszych PC i konsol Xbox dla Dead Space’a w wersji dla popularnej usługi Microsoftu.

  1. Dead Space – nasza recenzja
  2. Poradnik do gry

Hit ze stycznia zagości dzisiaj w Game Passie

Dziś do PC Game Pass i Xbox Game Pass trafią łącznie trzy nowe gry dla subskrybentów, które będzie można ogrywać również w chmurze. Wśród nich zdecydowanie króluje remake Dead Space od Electronic Arts (za pośrednictwem EA Play, a więc na Xboxach trzeba subskrybować usługę w wersji Ultimate). Ten tytuł został znakomicie przyjęty – zarówno przez krytyków, jak i samych graczy.

Tutaj możesz kupić Xbox Game Pass

Aktualnie średnia ocen gry od ekspertów w serwisie Metacritic wynosi 89/100 – bazuje na 96 recenzjach wersji na PlayStation 5. Podobnie produkcję odbierają gracze; w sumie wystawili oni 1186 not, co daje średnią na poziomie 8,8/10. Na Steamie 91% z wystawionych opinii użytkowników jest pozytywnych.

Warto dodać, że odświeżony Dead Space znalazł się w czołówce najlepiej ocenianych gier pierwszej połowy 2023 roku według serwisu Metacritic. Produkcję Electronic Arts wyprzedziło jedynie kilka innych hitów tego roku, był to m.in. Street Fighter 6 czy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Survival horror wypada dobrze także w całorocznym zestawieniu.

Przypomnijmy, że remake bazuje na grze o tym samym tytule z 2008 roku. Twórcy w nowej wersji kosmicznej przygody dodali trochę świeżej zawartości, a także wprowadzili polski dubbing. Tytuł można ogrywać od 27 stycznia na PC, Xboksach Series X/S oraz PlayStation 5.

Nie tylko Dead Space

W rozpisce gier, jakie mają trafić do Game Passa w październiku, zaplanowano na dziś debiut jeszcze dwóch innych tytułów.

Pierwszym z nich jest zestaw trzech humorystycznych przygodówek Frog Detective: The Entire Mystery z października 2022 roku, a drugim – urocza przygodówka z elementami RPG i strategii ekonomicznej Mineko's Night Market.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej