Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2023, 16:05

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Dead Space Remake a problem z polską wersją w EA App; jest rozwiązanie

Niektórzy gracze, którzy aktywowali remake Dead Space poprzez EA App, mierzą się z brakiem polskich napisów w grze (mają tylko dubbing). Na szczęście pojawiły się sposoby rozwiązania problemu, w tym oficjalne.

Źródło fot. Electronic Arts Inc.
i

Premiera remake’u Dead Space już za nami. Nowa-stara produkcja EA Motive szturmem wdarła się na gamingowe salony, zyskując przy tym świetne opinie zarówno graczy, jak i branżowych dziennikarzy. Mimo że debiut horroru przebiegł stosunkowo gładko, na naszym forum zauważyliśmy komentarze użytkowników mających pewne kłopoty z polskim językiem w grze.

Mianowicie chodzi o sytuację, gdy Dead Space został aktywowany poprzez platformę EA App (wersja steamowa nie ma tego problemu, ponieważ platforma Valve nie wymusza użycia aplikacji firmy Electronic Arts). Gracze, którzy uruchomili grę w tejże usłudze, skarżą się na brak polskich napisów.

Ma ktoś problem z polską lokalizacją? Gra zakupiona w Media Expert jako klucz do EA App, a w preferowanych językach brak polskiego. Dubbing po pobraniu gry jest, ale reszta gry jest po angielsku... Aplikacja ustawiona na język polski – napisał na naszym forum Darkion.

Postanowiliśmy zatem zbadać sprawę głębiej i trafiliśmy na podobne komentarze na stronie pomocy EA.

Z konwersacji, jaka wywiązała się pomiędzy użytkownikami a wsparciem firmy, dowiedzieliśmy się, że Electronic Arts wydało potrzebną poprawkę, która powinna już być dostępna dla użytkowników platformy.

Właśnie otrzymaliśmy informację, że zespół odpowiedzialny za EA App naprawił ten problem.

Może to trochę zająć, zanim aktualizacja dotrze do [wszystkich – dop. red.] klientów EA App, ale nie powinno to potrwać dłużej niż 24h. Możliwe, że już dostaliście poprawkę.

Aby ją otrzymać, wybierz opcję „Napraw” Dead Space poprzez EA App lub pobierz ponownie grę i upewnij się, że wybrałeś polski język instalacji – tłumaczy menadżer ds. społeczności EA.

Co ciekawe, nim pojawiła się owa informacja o poprawce niwelującej usterkę, jeden z graczy przekazał pozostałym swoją własną i – sądząc po reakcjach czytelników – skuteczną metodę na naprawę błędu. W swojej wiadomości radził innym, by odinstalowali Dead Space z EA App i zainstalowali ją ponownie, tyle że przez dostępną jeszcze, choć już niewspieraną aplikację Origin. Po tej czynności powinni otrzymać polskie napisy i menu w grze zarówno przez Origin, jak i EA App.

Na koniec zachęcamy również Was do dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej