Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2015, 11:53

autor: luckie

DayZ otrzyma tryb singleplayer oraz możliwość tworzenia serwerów

DayZ doczeka się trybu singleplayer oraz możliwości tworzenia własnych serwerów. W przyszłości gra ma wykorzystywać funkcjonalność Steam Workshop, by ułatwić jej modyfikowanie. DayZ ma wejść w fazę beta przed końcem roku.

Gracze wypatrują finalnej wersji DayZ niczym ocalały z apokalipsy zombie brzasku - DayZ otrzyma tryb single player oraz możliwość tworzenia serwerów - wiadomość - 2015-06-17
Gracze wypatrują finalnej wersji DayZ niczym ocalały z apokalipsy zombie brzasku

Podczas panelu PC Gaming Show na targach E3 2015 nieco uwagi poświęcono DayZ – survivalowemu MMO, które od grudnia 2013 roku jest dostępne w programie Early Access na Steamie. Brian Hicks ze studia Bohemia Interactive przekazał kilka ogłoszeń na temat przyszłości gry.

Wkrótce postapokaliptyczna produkcja doczeka się trybu offline dla jednego gracza – idealny wybór, jeśli masz już dość użerania się z nieprzewidywalnymi graczami, a chcesz po prostu pobawić się w przetrwanie w postapokaliptycznym świecie. Z kolei miłośnicy rozgrywek online z pewnością ucieszą się z zestawu narzędzi umożliwiających tworzenie własnych serwerów. Ponadto gra będzie wykorzystywać Warsztat Steama w celu usprawnienia instalowania i rozpowszechniania stworzonych przez graczy modyfikacji. Z dodatkowej zawartości warto wspomnieć o trzech nowych pojazdach, jakie pojawią się w grze. Dwa z nich to: GAZ-24 VOLGA oraz autobus miejski. Zanim jednak gracze będą mogli nimi pokierować, trzeba będzie samodzielnie je naprawić, używając do tego odpowiednich części. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, wersja beta DayZ (tzn. z kompletną zawartością, ale wciąż z błędami do poprawienia) ma się ukazać jeszcze w tym roku. Czy te nowości wystarczą, aby DayZ odzyskało dawne zainteresowanie graczy?

  1. Oficjalna strona DayZ