Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 13:30

autor: Sarge

DayZ na materiałach wideo z bardzo wczesnej wersji alfa

W serwisie YouTube zaczęły pojawiać się filmy z bardzo wczesnej wersji alfa gry DayZ, która ostatnio nielegalnie wyciekła do sieci. Nie prezentują one jednak produktu, który w najbliższym czasie powinien wejść do sprzedaży.

Do sieci wyciekła bardzo wczesna wersja alfa samodzielnej gry DayZ. W związku z tym w serwisie YouTube pojawiło się wiele filmów prezentujących ten tytuł w akcji. Należy mieć jednak na uwadze, że pokazują one wciąż bardzo niedopracowany produkt.

Mówi się, że nielegalny wyciek odzwierciedla grę w stanie sprzed co najmniej 2-3 miesięcy. W związku z tym udostępnianych filmów nie można traktować jako zapowiedzi tego, co przyjdzie graczom testować w momencie rozpoczęcia sprzedaży ogólnodostępnej wersji alfa. Na materiałach wideo wyraźnie widać, że brakuje jeszcze podstawowych funkcji – nie działa przycisk akcji, widoczny jest wczesny system ekwipunku i słaba animacja postaci, a zombie nie zadają żadnych obrażeń.

Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie DayZ będzie dostępne w sprzedaży. W tym miesiącu gra ma zostać wewnętrznie sprawdzona pod kątem przydatności do masowych testów. Jeśli zostanie oceniona pozytywnie, wkrótce potem wystartuje otwarta alfa. Za początkową wersję alfa zapłacimy najmniejszą kwotę (cena nie jest jeszcze znana), która wzrośnie np. o 10 dolarów przy przejściu do bety. Po jakimś czasie dojdzie do premiery końcowego produktu, kosztującego kolejne 10 dolarów więcej. Twórcy zastosują więc model sprzedaży podobny do minecraftowego.

DayZ to samodzielna wersja niezwykle popularnego moda o tym samym tytule. W wyniku dużego sukcesu darmowej modyfikacji do strzelaniny ArmA II z dodatkiem Operation Arrowhead, twórcy zdecydowali się wydać swój twór w formie oddzielnego produktu. W DayZ chodzi przede wszystkim o przetrwanie w świecie, w którym zagrożeniem są nie tylko zombie, ale przede wszystkim pozostali gracze.