Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 czerwca 2021, 18:50

autor: Karol Laska

Gwiazdor Czarnej Wdowy chciałby pojedynku z Kapitanem Ameryką

David Harbour, odtwórca roli Czerwonego Strażnika w nadchodzącym filmie MCU, Czarnej Wdowie, rozwinął nieco wątek swojej postaci, a także wspomniał o jej burzliwej relacji z Kapitanem Ameryką.

UWAGA NA DELIKATNE SPOILERY!

David Harbour nie uniknął paru spoilerów dotyczących położenia odgrywanej przez niego postaci w Czarnej Wdowie.

Parę dni temu odbyła się konferencja prasowa dotycząca nadchodzącego hitu Marvel Cinematic Universe pod tytułem Czarna Wdowa. Udział w niej wziął David Harbour, jeden z głównych gwiazdorów filmu, który wcieli się w rolę Czerwonego Strażnika (postać nową dla MCU). Choć osoby niezaznajomione z komiksami mogą nie kojarzyć tegoż jegomościa, to warto mieć na niego oko, gdyż ten kryje za sobą naprawdę bogatą historię, której strzępami podzielił się wspomniany aktor (via Deadline):

Najciekawszy w wątku Aleksieja jest fakt, że istnieje ta 25-letnia luka czasowa, z której widz nie zdaje sobie sprawy. Widzi go po raz pierwszy w Ohio i w więzieniu, a przecież przed odsiadką był okres, kiedy działał jako Czerwony Strażnik i zakładał ponownie charakterystyczny kostium. To moment w jego życiu wszystkich najciekawszych wydarzeń z jego udziałem. Aż trudno czasem uwierzyć, że są one prawdziwe.

Uważam, że szczególnie akcja z klasycznej Zimnej wojny [wątku komiksowego – dop. red.] zarysowuje ciekawą, zabawną i dynamiczną relację pomiędzy tymi dwoma facetami [Czerwonym Strażnikiem a Kapitanem Ameryką – dop. red.]. Pikanterii dodaje fakt, że wyszli naprzeciw siebie niczym głowice nuklearne we wspólnym wyścigu zbrojeń. To naprawdę świetna koncepcja, którą można by rozwinąć. […] Czy jest szansa, że Kevin Feige [szef Marvel Studios – dop. red.] to usłyszał?

Jak sami mogliście przed chwilą przeczytać, Czerwony Strażnik mógł również skrzyżować rękawice z Kapitanem Ameryką, a więc postacią niezwykle ważną dla kinowego uniwersum Marvela, choć już przebywającą na zasłużonej emeryturze. Nie przeszkodziło to jednak Harbourowi pomarzyć o potencjalnym przełożeniu tego komiksowego wątku na duży ekran. To raczej się nie stanie, ale kto wie – być może Czerwony Strażnik na dłużej zagości w MCU.

Czarna Wdowa zadebiutuje w polskich kinach 9 lipca 2021 roku. W rolach głównych, oprócz Davida Harboura, zobaczymy Scarlett Johansson, Florence Pugh oraz Rachel Weisz. Za reżyserię odpowiada Cate Shortland.

  1. 8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela
  2. Co po Avengersach? Nadchodzące filmy Marvela