Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 czerwca 2021, 18:50

autor: Karol Laska

Gwiazdor Czarnej Wdowy chciałby pojedynku z Kapitanem Ameryką

David Harbour, odtwórca roli Czerwonego Strażnika w nadchodzącym filmie MCU, Czarnej Wdowie, rozwinął nieco wątek swojej postaci, a także wspomniał o jej burzliwej relacji z Kapitanem Ameryką.

UWAGA NA DELIKATNE SPOILERY!

David Harbour nie uniknął paru spoilerów dotyczących położenia odgrywanej przez niego postaci w Czarnej Wdowie.

Parę dni temu odbyła się konferencja prasowa dotycząca nadchodzącego hitu Marvel Cinematic Universe pod tytułem Czarna Wdowa. Udział w niej wziął David Harbour, jeden z głównych gwiazdorów filmu, który wcieli się w rolę Czerwonego Strażnika (postać nową dla MCU). Choć osoby niezaznajomione z komiksami mogą nie kojarzyć tegoż jegomościa, to warto mieć na niego oko, gdyż ten kryje za sobą naprawdę bogatą historię, której strzępami podzielił się wspomniany aktor (via Deadline):

Najciekawszy w wątku Aleksieja jest fakt, że istnieje ta 25-letnia luka czasowa, z której widz nie zdaje sobie sprawy. Widzi go po raz pierwszy w Ohio i w więzieniu, a przecież przed odsiadką był okres, kiedy działał jako Czerwony Strażnik i zakładał ponownie charakterystyczny kostium. To moment w jego życiu wszystkich najciekawszych wydarzeń z jego udziałem. Aż trudno czasem uwierzyć, że są one prawdziwe.

Uważam, że szczególnie akcja z klasycznej Zimnej wojny [wątku komiksowego – dop. red.] zarysowuje ciekawą, zabawną i dynamiczną relację pomiędzy tymi dwoma facetami [Czerwonym Strażnikiem a Kapitanem Ameryką – dop. red.]. Pikanterii dodaje fakt, że wyszli naprzeciw siebie niczym głowice nuklearne we wspólnym wyścigu zbrojeń. To naprawdę świetna koncepcja, którą można by rozwinąć. […] Czy jest szansa, że Kevin Feige [szef Marvel Studios – dop. red.] to usłyszał?

Jak sami mogliście przed chwilą przeczytać, Czerwony Strażnik mógł również skrzyżować rękawice z Kapitanem Ameryką, a więc postacią niezwykle ważną dla kinowego uniwersum Marvela, choć już przebywającą na zasłużonej emeryturze. Nie przeszkodziło to jednak Harbourowi pomarzyć o potencjalnym przełożeniu tego komiksowego wątku na duży ekran. To raczej się nie stanie, ale kto wie – być może Czerwony Strażnik na dłużej zagości w MCU.

Czarna Wdowa zadebiutuje w polskich kinach 9 lipca 2021 roku. W rolach głównych, oprócz Davida Harboura, zobaczymy Scarlett Johansson, Florence Pugh oraz Rachel Weisz. Za reżyserię odpowiada Cate Shortland.

  1. 8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela
  2. Co po Avengersach? Nadchodzące filmy Marvela

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej