Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 marca 2012, 20:20

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXVI - 11 marca 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 4 do 11 marca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

YETI HUNTER

Zwariowana, ale jednocześnie niezwykle emocjonująca pierwszoosobowa gra łowiecka, w której wcielamy się w myśliwego polującego na Yeti. Poszukiwane przez nas bestie idealnie wtapiają się pokryty śniegiem krajobraz, co powoduje, że w każdej chwili to my możemy stać się ofiarą.

HUBRIS

Przepiękna i obłędnie klimatyczna gra eksploracyjna inspirowana takimi tytułami ICO i Shadow of the Colossus. Całość po prostu zapiera dech w piersiach i wywołuje autentyczne emocje, a po ukończeniu przygody na długo pozostaje w pamięci.

MARI0

Świetnie zrealizowana platformówka, która odpowiada na pytanie – jak wyglądała by rozgrywka w Super Mario Bros gdyby główny bohater posiadał urządzenie do otwierania portali, dokładnie takie same jak to znane z serii Portal. Wprowadzenie tego gadżetu kompletnie zmienia zasady zabawy i otwiera pole do dających sporo frajdy zwariowanych eksperymentów.

CLOCKWORK

Wymagająca, ale jednocześnie dająca sporo satysfakcji gry logiczna. Naszym zadaniem jest takie operowanie skomplikowanymi mechanizmami, aby otworzyć czyste przejście pojedynczej wiązce światła.

MARS COMMANDO

Śliczna defensywna gra strategiczna. Od typowych tower defense wyróżnia ją nie tylko jakość wykonania (utrzymana w uroczej konwencji retro), ale również głębia strategiczna i wprowadzenie silnych elementów zręcznościowych. Autorzy dali nam znacznie więcej swobody w planowaniu obrony niż nas to tego przyzwyczaił ten gatunek oraz zaoferowali wysoki poziom trudności, przez co w rezultacie całości bliżej do hybrydy RTS-a i strzelanki niż standardowego tower defense.

ON THE SHOULDERS OF ANCESTORS

Dopracowana retro platformówka z silnymi elementami logicznymi. Kierujemy zwierzątkiem, które potrafi na zawołanie umrzeć i tym samym dać początek życiu kolejnemu przedstawicielowi gatunku. Truchła zwierzątek pozostają cały czas na mapie i naszym zadaniem jest wykorzystanie tego faktu do pokonywania kolejnych przeszkód.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej