Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2012, 19:39

Children of Liberty – nowy zwiastun i grywalna alpha niezależnej skradanki 2D

Children of Liberty to obiecująca dwuwymiarowa gra skradankowa niezależnego studia Lantana Games. Z okazji GDC 2012 jej autorzy wypuścili nowy zwiastun i udostępnili za darmo grywalną wersję alpha

Children of Liberty – nowy zwiastun i grywalna alpha niezależnej skradanki 2D - ilustracja #1

Children of Liberty to gra skradankowa studia Lantana Games, która ma szanse okazać się jedną z najciekawszych produkcji niezależnych tego roku. Z okazji Game Developers Conference jej twórcy wypuścili pierwszy zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki.

Autorzy nie poprzestali tylko na nowym filmiku. Na oficjalnej stronie projektu dostępna jest też w pełni grywalna przeglądarkowa wersja alpha gry. Całość jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie prac, ale już teraz potrafi zapewnić sporo zabawy. Więc jeśli zaintrygował was powyższy materiał video to warto własnoręcznie sprawdzić co oferuje na chwilę obecną ten tytuł.

  1. Children of Liberty – zagraj w wersję alpha

Children of Liberty to koncentrująca się na aspekcie skradankowa platformówka, której akcja toczy się na krótko przed wybuchem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Obejmiemy kontrolę nad czwórką małoletniego rodzeństwa pracującą jako szpiedzy dla Samuela Adamsa, czyli jednego z głównych amerykańskich rewolucjonistów. Dzieci podejmują się tego zadania nie z pobudek patriotycznych, ale po to, aby uwolnić rodziców z więzienia. W trakcie swoich przygód natkną się na ślad brytyjskiego spisku.

Dzieci nie mają praktycznie żadnych szans w bezpośrednim starciu z liczną grupą żołnierzy, dlatego większość czasu spędzimy przekradając się za plecami wrogów. Oczywiście każda z czterech postaci posiadać będzie unikalne umiejętności. Mechanika rozgrywki przypomina typową dwuwymiarową platformówkę wzbogaconą elementami skradankowymi. Świat gry jest jednak w pełni trójwymiarowy, co umożliwiło autorom wprowadzenie dynamicznego systemu oświetlenia oraz ciekawych zmian perspektywy.

Children of Liberty – nowy zwiastun i grywalna alpha niezależnej skradanki 2D - ilustracja #2

Children of Liberty powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Co ciekawe, fundusze na dotarcie do obecnego etapu prac twórcy zebrali za pomocą Kickstartera. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę projektu, gdzie można wesprzeć finansowo twórców. Za 10 dolarów otrzymamy dostęp do nachodzących beta testów oraz pełną wersję gry, gdy ta trafi do sprzedaży.