Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 lutego 2012, 08:17

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXI - 4 lutego 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje siedem dni - od 28 do 4 lutego ]2012 roku

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także te przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.


.

NOXIOUS

Imponujący studencki projekt będący hołdem złożonym serii Dead Space. Wcielamy się w naukowca uwięzionego wewnątrz laboratorium. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobuwydostanie się z tego miejsca, , czego nie ułatwiają nam regularne ataki potworów.

.

LOONDON

Absolutnie przepiękna przygodówka point-n-click z rozbudowaną warstwą fabularną. Scenariusz skonstruowany jest jak baśń i opowiada o mężczyźnie szukającego szczęścia w tajemniczej krainie.

.

RAINBOGEDDON

Kolejna perełka od mistrzów z Nitrome. Tym razem zaoferowali coś co można określić jako mieszankę Pac-Mana z Bombermanem. Na każdym poziomie naszym zadaniem jest zabraknie wszystkich monet i unikanie nieprzyjaciół, a jednocześnie na wyposażeniu mamy bomby.

.

MIRRORMOON

Doskonała pierwszoosobowa gra eksploracyjna. Lądujemy na dziwnej planecie pełnej tajemniczych anomalii i naszym zadaniem jest odkrycie o co w tym wszystkim chodzi. Gra posiada doskonałą atmosferę efektywnie wspieraną przez abstrakcyjną oprawę graficzną.

.

SNOWFIELD

Klimatyczny narracyjny eksperyment. Wcielamy się w żołnierza przemierzającego zimne i usłane ciałami poległych pole bitewne. Autorom udało się uzyskać niesamowitą, przygnębiającą atmosferę za pomocą w sumie prostych środków. Jeśli lubicie oryginalne projekty, to ten powinien być dla was pozycją obowiązkową.

.

FOURTH WALL

Doskonała platformówka logiczna od studentów z DigiPen. Zabawa polega na wynajdowaniu pomysłowych sposobów na omijanie kolejnych przeszkód. Nic więcej nie można napisać, ponieważ całą przyjemność tkwi we własnoręcznym odkrywaniu mechaniki rozgrywki na każdej z plansz.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej