Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 kwietnia 2012, 06:15

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 8 kwietnia 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 1 do 8 kwietnia 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

AIRSCAPE

Świetna platformówka z elementami logicznymi, w której kosmici namieszali w ziemskiej grawitacji. Wcielamy się w małą ośmiornicę, która ma to naprawić. Kamera podąża za naszymi mackami, więc jeśli np. wskoczymy na sufit to cała perspektywa poziomu ulega odwróceniu. Początkowe wyzwania są proste, ale po krótkim czasie zaczynamy trafiać na olbrzymie mapy, których przejście stanowi prawdziwe wyzwanie.

.

UNBEARABLE

Rok temu Peter Molydeux (satyryczny "zły bliźniak" słynnego projaktanta) na swoim koncie twitter opisał swój sen: „Jesteś niedźwiedziem, który tlen czerpie z przytulania ludzi. Problem w tym, że twoje uściski łamią kości”. Jeden z tworzących produkcje freeware deweloperów postanowił przemienić te dwa zwariowane zdania w grę. Misiem sterujemy za pomocą klawiatury, podczas gdy jego ręce są kontrolowane myszką. Każdy uścisk trzeba wykonać bardzo delikatnie, bo inaczej kończy się to dla przytulanej osoby tragicznie. Kompletnie zwariowana, ale niesamowicie zabawna produkcja.

.

LETS PROTEST

Pierwsza gra, która pozwala wcielić się w protestującego. Zależnie od tego do których z protestów dołączymy poszczególne elementy świata gry (takie jak np. kolor nieba, wysokość podskoków czy nowe tekstury) ulegają zmianom.

.

THE FANCY PANTS ADVENTURE: WORLD 3

Trzecia część świetnej serii przeglądarkowych platformówek. Nie ma tu za wiele oryginalnych pomysłów, ale gra nadrabia to doskonałym wykonaniem. To absolutnie jedna z najlepszych przeglądarkowych platformówek w jakie można obecnie zagrać. Dla miłośników gatunku pozycja absolutnie obowiązkowa.

.

INK BATTLE

Gra defensywna, w której naszym zadaniem jest obrona własnej bazy i zniszczenie wrogiej. Do tego potrzebujemy żołnierzy. Zarówno gromadzenie energii potrzebnej do ich przyzwania, jak i samo wybieranie jednostek odbywa się poprzez wpisywanie pojawiających się na ekranie słów.

.

STEALTH HUNTER 2

Dopracowana przeglądarkowa skradanka. Jako tajny agent musimy wykonać szereg niebezpiecznych misji, podczas których będziemy głównie kryli sie w cieniu, omijali patrole wroga i eliminowali po cichu strażników.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej