Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 sierpnia 2012, 07:47

Darmowe Perełki - 5 sierpnia 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 30 lipca do 5 sierpnia2012 do roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

WARSOW

Przegląd zaczynamy od doskonałęgo sieciowego FPS-a Warsow, który wreszcie, po siedmiu długich latach, doczekał się premiery wersji 1.0. Gdyby Quake i Team Fortress miały dziecko, to zapewne wyglądałoby ono jak Warsow. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie, mapy zakręcone i obszerne, a do mordowania kolegów wykorzystujemy masę futurystycznego uzbrojenia. 

MEDIEVAL WARS 2

Dla miłośników spokojniejszej rozrywki doskonałą propozycją okazać się może Medieval Wars 2. Pomimo mało oryginalnego tytułu jest to pozycja godna zainteresowania wszystkich miłośników strategii. Otrzymujemy tutaj bowiem turową grę bitewną, której w jakiś dziwny sposób udało się bardzo uprościć mechanizmy rozgrywki przy jednoczesnym zachowaniu całej taktycznej głębi. Całość niesamowicie wciąga, wywołując syndrom "jeszcze tylko jedna tura....". Od dawna nie było tak fajnej darmowej turówki.

COOKING MANA: BREAKING BAD

Kompletnie zwariowana jest natomiast gra Cooking Mama: Breaking Bad. Samo Cooking Mama to cykl casualowych gier, w których zadaniem gracza jest gotowanie różnorodnych potraw. Natomiast Cooking Mama: Breaking Bad Version to oparta na popularnym serialu telewizyjnym parodia tej serii. Zamiast gospodyni domowej wcielamy się w nauczyciela chemii Waltera White’a, a zamiast potraw przyrządzamy Metamfetamina, czyli jeden z najbardziej niebezpiecznych narkotyków. Całość jest niezwykle zabawna, a jednocześnie mechanika zabawy bawi jak diabli. Dla miłośników serialu pozycja obowiązkowa, ale również pozostali gracze znajdą tu sporo dla siebie.

THE CORRIDOR

Z kolei The Corridor to krótka gra eksploracyjna FPP stanowiąca ciekawą propozycję dla fanów interaktywnego horroru .Budzimy się w tajemniczym korytarzu i naszym zadaniem jest wydostanie się z tego miejsca. Z każdym krokiem atmosfera robi się coraz cięższa, a to co wydawało się małym hotelem  szybko zmienia się w labirynt wprost z koszmaru sennego. Klimat gry jest doskonały i całość potrafi autentycznie przestraszyć. Przedstawiona tutaj koncepcja zostanie w przyszłości rozwinięta do postaci pełnej gry.

A NATION OF WIND

Natomiast A Nation of Wind to intrygujące połączenie elementów automatowej strzelanki 2D i gry RTS. Akcja osadzona jest w świecie złożonym z zawieszonych w chmura wysp. My obejmujemy kontrolę nad latającym statkiem, a naszym zadaniem jest zakładanie kolonii i ich obrona przed dziwacznymi potworami przybywającymi z dolnych rejonów atmosfery. Przy okazji musimy też dbać o pozyskanie sympatii bóstwa tego świata. Aby zrealizować wszystkie te cele konieczne jest zbieranie surowców, stawianie budynków i szkolenie jednostek. Jednocześnie głównym statkiem sterujemy jak w strzelankach i korzystamy z pokładowych dział maszynowych, min oraz harpunów. Gra posiada też rozbudowany system rozwoju oddziałów i głównego statku. Wszystko to opatrzone jest uroczą grafiką żywcem wziętą z Amigii i doskonałą muzyką. A Nation of Wind to prawdziwa perełka wśród produkcji darmowych.

SPELUNKY

Przegląd zakończymy prawdziwym darmowym klasykiem, czyli grą Spelunky, która właśnie doczekała się wersji przeglądarkowej. W tej dwuwymiarowej platformówce wcielamy się w archeologa pokroju Indiany Jonesa, który wyrusza w niebezpieczną podróż po generowanych losowo podziemiach, wypełnionych nie tylko złotem, ale i pułapkami oraz groźnymi przeciwnikami. Celem gracza jest zebranie jak największej liczby kosztowności, odkrycie wszelkich sekretów i unikanie zagrożeń. To prawdziwy klasyk, który przeszedł już do legendy i jedna z najlepszych platformówek ostatnich lat. Jeśli do tej pory nie mieliście styczności z tym przebojem to premiera jego wersji przeglądarkowej jest doskonałą okazją do nadrobienia tej straszliwej zaległości.