Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 sierpnia 2012, 07:41

Darmowe Perełki - 26 sierpnia 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 20 d0 26 sierpnia 2012 do roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

MOUSTACHE KING ADVENTURE

Zaczynamy od platformówkowej perełki zatytułowanej Moustache King Adventure. Wcielamy się w niej w tytułowego wąsacza, który wyrusza na przygodę chcąc odkryć sposób na zostanie królem. Gra wzorowana jest na serii Castlevania. Eksploracja świata jest zatem równie ważna jak pokonywanie przeszkód i walka z wrogami. Uroku dodaje całości świetna oprawa graficzna, przypominająca najlepsze 16-bitowe produkcje.

GATAWAY TO NOWHERE

Z kolei Getaway to Nowhere to świetna pozycja dla miłośników staroszkolnych gier wyścigowych, w których akcja ukazana jest z kamery zawieszonej wysoki nad dachem samochodu. Ciekawym elementem rozgrywki jest postawienie na zapamiętywanie tras. W przeciwieństwie do większości gier nie musimy jednak uczyć się na pamięć całego toru. Zamiast tego trasy podzielona zostały na krótkie fragmenty. Gra wpierw uczy nas jak je pokonać, a następnie testuje naszą pamięć. Poziom trudności podbija dodatkowo fakt, że w jeździe starają się nam przeszkodzić policjanci.

TELEPAINT

Miłośników pomysłowych gier logicznych zainteresować powinien projekt Telepaint. Naszym zadaniem jest przeprowadzanie ludka na koniec planszy. Szkopuł w tym, że nie kontrolujemy go bezpośrednio. Zamiast tego korzystamy z portali. Musimy więc tak je ustawić i dopasować czasowo, aby ludek był w stanie bezpiecznie pokonać każdą mapę. Co ciekawa, cała gra jest w rzeczywistości prototypem i psłużyła do sprawdzenia pomysłu, który legnie u podstaw komercyjnego projektu Chroma.  

SLENDERMAN'S SHADOW

Pierwszoosobowy horror Slender to jeden z największych darmowych fenomenów tego roku. Gracze pokochali tę autentycznie przerażającą produkcję, w którym naszym zadaniem jest zebranie kilku kartek z pamiętnika i jednocześnie unikanie ścigającego nas tytułowego monstrum. Problem w tym, że gra oferuje tylko jedną mapę. Slenderman’s Shadow jest lekarstwem na tę dolegliwość. Autorzy wzięli mechanikę Slendera i przenieśli ją do mapy osadzonej na terenie opuszczonego hospicjum. Efekt jest doskonały i jest to pozycja obowiązkowa dla fanów interaktywnego horroru. Warto dodać, że twórcy pracują nad trzema kolejnymi lokacjami.

ANNE & BEANIE

Natomiast fani przygodówek konieczne muszą wypróbować przepiękne Anne & Beanie, opowiadające historię dziewczynki i jej mechanicznego słonia przemierzających opuszczone ruiny miasta. Gra przypomina takie tytuły jak Machinarium czy Botanicula i opiera się na serii logicznych zagadek, w których musimy manipulować otroczeniem. Łamigłówki są bardzo dobrze przemyślane, ale największym atutem projektu jest przepiękna oprawa graficzna z doskonała bajkowa atmosfera.

JUMPINGLINE

To wydanie przeglądu zakończmy minimalistyczną platformówką JumpingLine. Niech nie zwiodą was proste środki przekazu zastosowane przez autora. W rzeczywistości mamy tu do czynienia z uroczo pomysłową produkcją. Naszym zadaniem jest doprowadzenie rysowanej linii do końca poziomu. Linia podąża za ruchami naszej myszki. Z początku nie jest trudno pokonywać kolejne etapy, ale szybko pojawiają się dodatkowe elementy na planszach, w które trzeba trafić, aby aktywować platformy, co znacznie utrudnia zabawę. Pomimo swojej prostoty gra niesamowicie wciąga i zapewnia masę doskonałej rozrywki.