Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 kwietnia 2012, 11:09

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 21 kwietnia 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 16 do 21 kwietnia 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

RAMBO: LAST BLOOD

Rambo: Last Blood to zwariowana gra eksploracyjna. Wcielamy się w ducha zmarłego tragicznie Johna Rambo, który przed wejściem do Valhalli musi pogodzić się z duszami swoich ofiar. W sumie mamy osiem szans na odkupienie własnych grzechów. Całość jest bardzo krótka, ale jednocześnie przezabawna i nie będziecie żałowali spędzonych z nią minut.

KVEENDOLNITZA

Kveendolnitza to przygodówka w stylu Machinarium oraz serii Samorost, łącząca elementy eksploracyjne z pomysłowymi łamigłówkami, a wszystko to ubrane zostało w śliczną oprawę graficzną. Autorem gry jest nasz rodak Jacek Szleszyński i dzięki temu dostępna jest też polska wersja językowa.

THE REPUBLIA TIMES

Z kolei The Republia Times to gra symulująca pracę redaktora naczelnego głównej gazety komunistycznej republiki. Niedawna wojna z sąsiednim państwem oraz krwawo stłumiona rebelia powodują, że naród nie jest zadowolony. Naszym zadaniem jest taka edycja wydań gazety, aby jej treść zwiększyła lojalność obywateli względem władzy. Połączenie ciekawej i niezwykle oryginalnej tematyki z dużą dawką humory czyni z tej gry prawdziwą perełkę.

THE LAST SHELTER

Fanów gatunku tower defense zainteresować powinno The Last Shelter. Akcja toczy się na obcej planecie, na powierzchni której ludzkość rozpoczęła przymiarki do kolonizacji i wydobycia surowców. Te plany nie podobają się rdzennym mieszkańcom oraz lokalnej faunie i naszym zadaniem jest oczywiście odpieranie ich ataków. Gra nie może pochwalić się żadnymi rewolucyjnymi pomysłami. Oferuje za to świetne wykonanie. Kampania jest długa i bardzo zróżnicowana. Mechanika rozgrywki posiada całkiem sporo głębi, a zabawę umila atrakcyjna kreskówkowa grafika i wpadająca w ucho muzyka.

SWITCH

Switch to intrygująca platformówka, w której naszym zadaniem na każdym z poziomów jest zebranie trzech kluczy. Tym, co czyni tę grę interesującą jest mechanika skoków w czasie. Wszystkie mapy istnieją w trzech różnych wersjach – z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Właściwe wykorzystanie mocy przełączania się pomiędzy nimi jest niezbędne do ukończenia przygody.

GOLEM

Ostatnią grą w tym  przeglądzie jest Golem. W tej przygodówce zostajemy uwięzieni w Muzeum w Pradze. Aby się stamtąd wydostać będziemy musieli znaleźć sposób na ożywienie legendarnego Praskiego Golema. Najmocniejszą stronę gry są świetnie opracowane zagadki. Ich rozwiązanie zawsze jest logiczne, ale jednocześnie wymaga dużo wysiłku. Ponadto Golem oferuje niepokojącą atmosferę oraz sporo ciekawostek historycznych.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej