Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lipca 2012, 12:02

Darmowe Perełki - 1 lipca 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 25 czerwca do 1 lipca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

SOLDIER'S DIARY

Zaczynamy od Soldier's Diary. W tej przygodówce wcielamy się w żołnierza pojmanego przez wrogą armię. Naszym zadaniem jest wydostanie się z niewoli i ucieczka z nieprzyjacielskiej bazy. Całość zrealizowana jest w stylu przypominającym takie produkcje jak Botanicula, Samorost czy Mechinarum. Interfejs jest minimalistyczny i nie wymagane od nas jest wykorzystywanie przedmiotów. Musimy po prostu odkryć gdzie na ekranie mamy klikać i w jakiej kolejności, co wcale nie oznacza, że jest łatwo. Wojenny kontekst dodaje całości dynamizmu i masy uroku.

THE MAGNETIC CAT

Z kolei The Magnetic Cat to dwuwymiarowa platformówka z silnymi elementami logicznymi. Zgodnie z nazwą kontrolujemy metalowego kota dysponującego mocami magnetycznymi. Możemy sami namagnesować konkretne elementy otoczenia i w ten sposób przyciągać kota do lokacji, do których nie potrafi doskoczyć. Po banalnie prostych kilku pierwszych mapach poziom trudności szybko rośnie i zaczyna zmuszać nas do wykazywania się prawdziwą kreatywnością.

TABLE FOR ONE

Natomiast Table for One to jedna z najbardziej zakręconych produkcji, jakie widziałem od dłuższego czasu. To symulator jedzenia obiadu w drogiej restauracji. Kamera umieszczona jest w gardle postaci, a my musimy wykorzystywać moc telekinezy do przenoszenia potraw do ust. Kompletnie zwariowana gra, ale warta wypróbowania.

HOT AIR JR.

Najnowszą perełką mistrzów z Nitrome jest Hot Air Jr. W tej uroczej zręcznościowe musimy doprowadzić bezpiecznie balon do końca kilkudziesięciu plansz. Cała zabawa w tym, że nie kontrolujemy go bezpośrednio. Zamiast tego sterujemy wiatrakiem i musimy to robić tak, aby kierować balon tam gdzie chcemy. Całość jest świetnie wykonana i doskonale dopracowana, co jest standardem dla produkcji Nitrome.

THE SUSPENSE II

The Suspense II to ciekawa gra logiczna, w której nasza postać potrafi podróżować w czasie między teraźniejszością, a przyszłością i wykorzystuje tę moc do pokonywania stojących jej na drodze przeszkód. Same zagadki są pomysłowe i stanowią spore wyzwanie, ale to co wynosi tę grę na wyższy poziom jest fakt, że prezentowana przyszłość to czas po końcu świata. Na każdej mapie raczeni więc jesteśmy ponurą wizją przedstawiającą ostatnie chwile ludzkości i reakcje osób na apokalipsę. Świetny pomysł i równie dobra realizacja.

PLANET EXPLORERS

Przegląd zakończmy grywalną wersją alpha Planet Explorers. Autorzy żartobliwie opisuję tę grę jako mieszankę Minecrafta, LittleBigPlanet, Skyrim, Monster Hunter i gatunku tower defense. W rzeczywistości jednak cały tan koktajl jest całkiem świeży. Wcielamy się w ludzkich kosmonautów próbujących skolonizować obcą planetę. Gra w niczym nie ogranicza naszej swobody, mamy tu m.in. wytwarzanie przedmiotów, polowanie na gigantyczne bestie, ale również budowanie struktur obronnych. Jeśli przyjmiemy misję uratowania kogoś z obozu wroga po drugiej stronie rzeki możemy tego dokonać m.in. budując most, konstruując łódkę lub gigantycznego robota albo kopiąc tunel ze swojej bazy aż do centrum dowodzenia nieprzyjaciół. Gra oferuje rozbudowany wątek fabularny, ale jest on opcjonalny i możemy go zignorować. Obecny jest zarówno tryb solo, jak i multiplayer. Alpha dostępna jest za darmo i kolejne wersje mają wychodzić co dwa tygodnie. Wraz z wejściem w fazę beta projekt stanie się komercyjny. Warto zainteresować się Planet Explorers. Kto wie czy nie patrzymy właśnie na narodziny kolejnego niezależnego przeboju, takiego jakim w zeszłym roku była np. Terraria.