Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2019, 12:50

autor: AlexB

Darmowa wersja Dead or Alive 6 w planach

W rozmowie z serwisem Siliconera Yohei Shimbori, producent i reżyser Dead or Alive 6, zdradził, że w planach jest wydanie darmowej i okrojonej edycji gry, tak samo jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej części. Pojawi się ona jednak dopiero jakiś czas po premierze pełnej wersji.

Jakiś czas temu w sklepie Microsoftu pojawiła się karta produktu Dead or Alive 6 Core Fighters, czyli darmowej i okrojonej wersji kolejnej odsłony popularnego cyklu bijatyk. Szybko została ona jednak usunięta. Jak zdradził w wywiadzie z serwisem Siliconera Yohei Shimbori, producent i reżyser gry, była to zwykła pomyłka zespołu deweloperskiego. Czy oznacza to, że możemy już zapomnieć o opcji darmowego sprawdzenia tytułu? Nie do końca. Shimbori potwierdził, że istnieją plany przygotowania edycji free-to-play Dead or Alive 6. Jej debiut nastąpi jednak dopiero jakiś czas po premierze pełnej wersji, która ustalona jest na 1 marca bieżącego roku.

Dead or Alive 6 będzie można przetestować za darmo. - Darmowa wersja Dead or Alive 6 w planach - wiadomość - 2019-02-02
Dead or Alive 6 będzie można przetestować za darmo.

Przypominamy, że na wydanie darmowej edycji Core Fighters Japończycy zdecydowali się w przypadku Dead or Alive 5. Wersja ta daje dostęp do większości trybów zabawy (z wyjątkiem kampanii fabularnej) oraz czworga wojowników (i jednego dodatkowego, który zmienia się co jakiś czas). Resztę można dokupić za pośrednictwem cyfrowych sklepów. Dead or Alive 6 Core Fighters będzie działało na podobnej zasadzie, choć Yohei Shimbori nie chciał zdradzić więcej szczegółów.

Z innych ciekawych rzeczy, Shimbori powiedział w przytoczonym wywiadzie nieco o nowych bohaterach, którzy pojawią się w Dead or Alive 6. Diego został stworzony na podstawie badań, jaką postać chcieliby zobaczyć północnoamerykańscy gracze płci męskiej. Z kolei NiCO powstała jako odpowiedź na potrzebę posiadania jakiegoś naukowca, który nie jest Lisą. Powinna ona przypaść do gustu przede wszystkim fanom mangi i anime. Shimbori pochwalił się również trybem treningu, który jego zdaniem przyda się zarówno doświadczonym graczom, jak i początkującym, oraz zmianami w tak zwanych Danger Zones, czyli fragmentach aren zadających dodatkowe obrażenia.

Dead or Alive 6 zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Niestety, tytuł nie będzie posiadał polskiej wersji językowej.