Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2015, 09:33

autor: Góral

Dark Souls III ukaże się w Europie w kwietniu 2016 roku [news zaktualizowany]

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że japońska premiera gry Dark Souls III odbędzie się 24 marca 2016 roku. Firma Bandai Namco, wydawca produkcji, poinformowała, że tytuł dotrze do Europy niedługo później, bo w kwietniu.

AKTUALIZACJA:

Na oficjalnym profilu serii Dark Souls w serwisie społecznościowym Facebook poinformowano, że w dniach 16-18 października na konsoli PlayStation 4 odbędą się sieciowe testy produkcji. Wcześniej zapowiedziano je dla japońskich graczy, ale teraz wiadomo, że uczestniczyć w nich będą także anglojęzyczni fani produkcji. Do zabawy zapiszecie się na oficjalnej stronie Dark Souls III.

Dancer of the Frigid Valley jednym z bossów w Dark Souls III. - Dark Souls III ukaże się w Europie w kwietniu 2016 roku - wiadomość - 2015-09-17
Dancer of the Frigid Valley jednym z bossów w Dark Souls III.

Kilka dni temu studio From Software ujawniło datę japońskiej premiery Dark Souls III, która odbędzie się 24 marca 2016 roku. Podczas targów Tokyo Game Show firma Bandai Namco poinformowała, że tytuł dotrze do Europy w kwietniu 2016 roku, więc, tak jak podejrzewaliśmy, opóźnienie nie będzie zbyt wielkie. Niestety nie wiemy, czy w pierwszym pudełkowym nakładzie gry znajdziemy drukowaną mapę świata, podobnie jak będzie mieć to miejsce w Japonii. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać, ale za to dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, związanych z działaniem magii w „trójce”. Ma ona wykorzystywać podobny system, jak w przypadku broni, które, oprócz podstawowych ataków, posiadać będą także dodatkowe zdolności.

Dark Souls III w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: From Software
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 24 marca 2016 roku (Japonia), kwiecień 2016 roku (Europa)

Udostępniana na targach Tokyo Game Show wersja gry pozwala pobawić się postacią wyposażoną w trzy magiczne ataki – Soul Arrow (wystrzeliwuje magiczny pocisk), Soul Dart (wystrzeliwuje mniejsze i szybsze pociski) oraz Soul Greatsword (potężny, tnący atak). Normalnie odpala się je wciskając na padzie DualShock 4 przycisk L1. Używając jednak L2, ładujemy rzeczone ataki - zużywają wtedy więcej many, ale są za to potężniejsze o około 20%. W przypadku postaci wyposażonej w cudy Lightning Spear (elektryczny pocisk), Heal (przywraca zdrowie) oraz Sacred Oath (tymczasowy wzrost umiejętności defensywnych i ofensywnych), pierwsza z wymienionych zdolności - po wykorzystaniu wersji z przycisku L2 - daje wzrost mocy pozostałych umiejętności na bardzo krótki okres czasu.

Krótko pisząc, w Dark Souls III nie tylko miłośnicy broni ręcznej mogą liczyć na większą głębię systemu walki. Należy też pamiętać, ze produkcja ma być szybsza od poprzednich odsłon serii, więc trzeba będzie nieco zmienić swoje podejście do rozgrywki.

Nowa odsłona cyklu zadebiutuje tylko na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC.