Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2017, 14:36

autor: Góral

Dark Interval: Part I odtwarza elementy, które nie trafiły do Half-Life 2 w sklepowej wersji

Fani gry Half-Life 2 ucieszą się na wieść, że pojawiła się kolejna ciekawa modyfikacja, tym razem odtwarzająca elementy, które nie trafiły do sklepowej wersji gry.

Coś się zbliża – to elementy niedostępne w sklepowej wersji gry Half-Life. - Dark Interval: Part I odtwarza elementy, które nie trafiły do sklepowej wersji Half-Life 2 - wiadomość - 2017-10-21
Coś się zbliża – to elementy niedostępne w sklepowej wersji gry Half-Life.

Half-Life 2, kultowa produkcja amerykańskiego studia Valve, doczekała się kolejnej interesującej modyfikacji (dzięki, DSOGaming). Jest nią Dark Interval: Part I, „czerpiące inspiracje z oryginalnych projektów dostarczonych przez Valve w książce Half-Life 2: Raising the Bar”. Oznacza to, że twórcy moda skupiają na odtworzeniu elementów (lokacje, postacie czy niektóre fragmenty fabuły), które nie trafiły do sklepowej wersji produkcji. Dla fanów przygód Gordona Freemana z pewnością jest to ciekawa inicjatywa, aczkolwiek jeszcze nieukończona. Jak mówi sama nazwa, jest to pierwsza część, zawierająca łącznie jedenaście poziomów w czterech rozdziałach – Prologue, Welcome to City 17, Manhack Arcade i Kleiner's Lab.

By móc zanurzyć się w rozszerzonym świecie drugiego Half-Life’a, musicie pobrać ważący około 850 MB plik ze znajdującego się poniżej linku. Gdy już to zrobicie, rozpakowujecie archiwum i przenosicie katalog „darkinterval-release” do steamowego folderu „sourcemods”. Następnie włączacie Steama i w przypadku oprogramowania Source SDK Base 2013 Singleplayer (znajdziecie je tutaj) wchodzicie w ustawienia i włączacie w nich opcję „-upcoming” w menu z betami. Następnie restartujecie Steama i to tyle. Mod nie wymaga do działania Half-Life’a 2 ani wypuszczonych do gry epizodów.