Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2021, 13:38

autor: Czaruś

Część funkcjonalności Gran Turismo 7 będzie wymagała połączenia z Internetem

Premiera Gran Turismo 7 zbliża się wielkimi krokami i wiemy coraz więcej na temat gry. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że połączenie z Internetem będzie niezbędne, aby w pełni cieszyć się tytułem.

W SKRÓCIE

  1. Z artykułu umieszczonego na PlayStation.Blog możemy dowiedzieć się, że wiele z funkcji nadchodzącego Gran Turismo 7 będzie wymagało połączenia z Internetem.

Premiera najnowszej odsłony Gran Turismo zbliża się wielkimi krokami (planowana data to 4 marca 2022 r.). Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili podzielić się kilkoma szczegółami odnośnie tytułu. Na PlayStation.Blog pojawił się artykuł przybliżający nieco to, czego możemy się spodziewać po siódmej części cyklu.

W Gran Turismo 7 fani odnajdą jeszcze więcej tego, co lubią. Tytuł zaoferuje graczom zmieniającą się dynamicznie pogodę, możliwość robienia zdjęć samochodów z wieloma rozbudowanymi funkcjami, opcje tuningu oraz ulubione tory i wiele pojazdów, które będzie można kolekcjonować. Zapowiada się kontynuacja z cyklu „więcej i lepiej”.

Niektórych graczy martwi jednak dopisek znajdujący się pod artykułem: „Te funkcje wymagają połączenia internetowego”. Okazuje się, że nawet powracający tryb kampanii będzie potrzebował dostępu do sieci – i nie jest to jedyna funkcjonalność z takim wymogiem.

Wielu graczy nie kryje zdziwienia taką decyzją twórców. Na portalu Reddit powstał wątek z dyskusją na ten temat. CeejayMode, jeden z forumowiczów, wysunął przypuszczenie, że GT7 może działać na podobnej zasadzie jak GT Sport. Granie offline byłoby możliwe, ale w dość okrojonej formie i bez dokonywania zapisów.

Prawdopodobnie o tym, jak bardzo połączenie z siecią wpłynie na rozgrywkę, dowiemy się dopiero w momencie premiery tytułu. Do tego czasu osoby, które nie mają komfortowego dostępu do Internetu, powinny bacznie obserwować sytuację.

  1. Oficjalna strona internetowa marki PlayStation