Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lutego 2021, 12:00

autor: Karol Laska

Czarna Pantera doczeka się serialu o Wakandzie na Disney+

Za treści na Disney+ będzie odpowiadał od teraz również Ryan Coogler. Twórca Czarnej Pantery zamierza, między innymi, nakręcić serial o Wakandzie i jej mieszkańcach.

W SKRÓCIE:
  1. Proximity Media Ryana Cooglera oraz The Walt Disney Company podpisały 5-letni kontrakt telewizyjny;
  2. oznacza to, że reżyser Czarnej Pantery skupi się przede wszystkim na tworzeniu treści dla platformy Disney+;
  3. pierwszym z projektów ma być serial o Królestwie Wakandy.

Serwis Deadline podaje, że Ryan Coogler, reżyser Czarnej Pantery, zostaje na dłużej w Marvel Cinematic Universe - on i jego ekipa z Proximity Media przedłużyli o 5 lat kontrakt z The Walt Disney Company. Umowa dotyczy głównie produkcji telewizyjnych, a więc należy spodziewać się projektów skrojonych stricte pod platformę Disney+. Młody filmowiec wyraził swoją radość związaną z możliwością kontynuowania współpracy:

Współpraca z The Walt Disney Company to prawdziwy zaszczyt, a tworzenie Czarnej Pantery było spełnieniem moich marzeń. Jako zapaleni konsumenci telewizji jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli działać razem z Bobem Igerem, Daną Walden i wszystkimi niesamowitymi wytwórniami filmowymi Disneya. Nastawiamy się na naukę, rozwój i budowanie relacji z publicznością na całym świecie za pośrednictwem platform Disneya.

Jesteśmy szczególnie podekscytowani, że zrobimy pierwszy krok z Kevinem Feige’em, Louisem D’Esposito, Victorią Alonso oraz ich partnerami z Marvel Studios w stronę stworzenia dzieł MCU z myślą o Disney+. Jesteśmy już w trakcie omawiania niektórych projektów i nie możemy się doczekać, aby się nimi podzielić.

Wiemy, jaka będzie pierwsza produkcja telewizyjna Cooglera, która powstanie we współpracy z The Walt Disney Company. Reżyser zostanie w klimatach Czarnej Pantery i po nakręceniu drugiej części filmu zamierza wziąć się za serial o Wakandzie. Na tym jednak się nie skończy, bo nawet z powyższego komunikatu można wywnioskować, iż w planach twórców jest więcej treści rodem z MCU. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.