Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 czerwca 2022, 09:07

Cyberpunk od Netflixa na pierwszym zwiastunie

Netflix Geeked Week przyniósł ze sobą zwiastun Cyberpunk: Edgerunners. Anime w świecie gry Cyberpunk 2077 trafi na platformę Netflix jeszcze w tym roku.

Wydarzenie Netflix Geeked Week 2022 zakończy się już jutro, ale widzowie raczej nie narzekają na brak ciekawych materiałów. Jedną z atrakcji był zwiastun serialu animowanego Cyberpunk: Edgerunners, który trafi na Netflixa we wrześniu. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Cyberpunk: Edgerunners będzie składać się z 10 odcinków, za których produkcję odpowiada japońskie studio Trigger (Kill la Kill, Gwiezdne wojny: Wizje) z Rafałem Jakim (który parę miesięcy temu rozstał się z CD Projekt RED) jako showrunnerem i producentem wykonawczym. W pracach nad serialem biorą udział także m.in. reżyser Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagan, Kill la Kill) oraz kompozytor Akira Yamaoka (Silent Hill, The Medium).

Serial nie będzie ekranizacją jednej z historii z znanych z oryginalnej gry, lecz zupełnie nową opowieścią. Night City poznamy tu z perspektywy Davida, chłopaka starającego się przetrwać na ulicach futurystycznego miasta. Nie mając nic do stracenia, bohater zostaje najemnikiem wyjętym spod prawa – tytułowym edgerunnerem.

Nieco więcej zdradza materiał opublikowany przez studio CD Projekt RED. Twórcy serialu stawiają na połączenie realistycznej historii z „bombastyczną” oprawą wizualną typową dla dzieł studia Trigger. Wspomniano też o motywacjach głównych bohaterów (wcześniej wspomnianego Davida oraz edgerunnerki Lucy), tle fabularnym, cybernetycznych implantach etc.

Materiał pokazuje też sporo grafik koncepcyjnych. Filmik zamieściliśmy poniżej.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.